Reklama

Christina Hendricks: Najpopularniejszy rudzielec Hollywood?

Jej debiutem telewizyjnym był występ w produkcji "Undressed", serialowej antologii MTV. Pierwsze kroki w większej produkcji telewizyjnej stawiała na planie "Beggars and Choosers".

Przez lata Hendricks wielokrotnie była nominowana do wielu prestiżowych nagród (Emmy, Amerykańskiej Gildii Aktorów). Otrzymała również wyróżnienie za występ w serialu "Firefly" (wcieliła się w postać Saffron). Co ciekawe, jej postać nigdy nie otrzymała prawdziwego imienia.

Nawet w kontrakcie użyto skrótu: Yo-Saf-Bridge, czyli miksu trzech ksywek postaci (Yolanda, Saffron, Bridge).

Reklama

Jednak, mimo sukcesów, po latach wyszło na jaw, że przez długi czas Christina Hendricks nie mogła dostać roli. Znakami charakterystycznymi aktorki są płomiennie rude włosy i imponujących rozmiarów biust.

Jak się jednak okazuje, nie były to atuty, które pomogły jej w zrobieniu kariery. Producenci twierdzili, że jest zbyt kobieca i ma zbyt krągłą sylwetkę. Do gustu nie przypadł też im kolor włosów.

Wszystko zmieniło się po sukcesie "Mad Men". Walory aktorki zostały zauważone.

Na przykład brytyjska minister do spraw równości, Lynne Featherstone, w lipcu 2010 roku uznała Hendricks za wzór do naśladowania.

"Christina Hendricks jest absolutnie fantastyczna. Potrzebujemy więcej takich kobiet. Kiedy kobieta o krągłych kształtach staje się wzorem do naśladowania, od razu robi się z tego sensację. Nie powinno to być tak niezwykłe" - apelowała pani minister.

W tym samym roku w Anglii odnotowano także wzrost w liczbie wykonywanych operacji powiększania piersi. Podobno aż 10 proc. przypisywano wpływowi Hendricks.

Z kolei Mary McNamara z pisma Los Angeles Times napisała, że postać Joan z "Mad Men" zmieniła postrzeganie kobiet w serialach telewizyjnych.

Aktorkę mogliśmy podziwiać w takich serialach jak "Ostry dyżur", "Hap i Leonard", "Gwiazda szeryfa". Obecnie Christina Hendricks gra jedną z głównych ról w serialu "Good Girls".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje