Reklama

Calista Flockhart: Niezapomniana Ally McBeal

Amerykańska aktorka na początku olśniewała na Broadwayu. Pierwszą rolę filmową zagrała w jednym z odcinków telenoweli "The Guiding Light", która była emitowana na antenie telewizji od 1953 do 2009 roku.

Później przyszły małe role w "Lifestories", "Darrow", czy epizodyczne role w filmach, jak "Quiz Show" czy większe w "Klatce dla ptaków".

Częściej jednak występowała na scenie i tam właśnie, jak wieść niesie, wypatrzył ją producent David E. Kelley, który miał wtedy na koncie takie serialowe hity jak "Kancelaria adwokacka" i "Orły z Bostonu". Lata później stanął też za sterami "Wielkich kłamstewek".

Reklama

Kelley długo musiał przekonywać Flockhart do wzięcia udziału w castingu do jego nowej produkcji zatytułowanej "Ally McBeal". Aktorka w końcu się zgodziła, zdobyła główną rolę i wyjechała do Los Angeles.

"Ally McBeal", opowieść o ekscentrycznej prawniczce, szybko stała się hitem i jedną z produkcji, która wywarła głęboki wpływ na inne seriale.

Jednak szybki sukces, parę nieprzemyślanych ze strony scenarzystów wątków oraz problemy za kulisami przyczyniły się do zmniejszenia oglądalność serialu.

Calista Flockhart przez cały czas była w centrum uwagi mediów i fanów. W 1998 roku, gdy została nagrodzona Złotym Globem, wielu z nich zauważyło, że aktorka bardzo schudła.Odbierając nagrodę ważyła niewiele ponad 40 kilogramów!

To z kolei stało się podłożem do plotek o tym, że aktorka cierpi na anoreksję i bulimię.

Flockhart mówiła, że to stres i wymogi roli - granie głównej postaci w amerykańskim serialu to bardzo wyczerpująca praca (nierzadko po 16/17 godzin na dobę).

Przyznała, że chorowała na poważne zaburzenia odżywiania dopiero po latach: "Wszyscy oglądali moje fotografie i komentowali, że moje ciało wygląda na nich szokująco, nieestetycznie, odstręczająco. Jakbyście się czuli, słysząc, że wyglądacie przerażająco?" - pytała w jednym z wywiadów.

Po zakończeniu zdjęć do piątej serii "Ally McBeal" wzięła udział w kilku innych projektach, aby w 2006 roku zagościć na stałe w rodzinnej sadze "Bracia i siostry". Wcieliła się w postać Kitty McCallister.

Burzliwe było też życie prywatne aktorki. Media intrygował jej związek z Harrisonem Fordem, który jest starszy od niej o 22 lata.

Wielu wróżyło im rozstanie, jednak para zaręczyła się w 2009 r., a kilkanaście miesięcy później stanęli na ślubnym kobiercu. Zdecydowała się wtedy również poświęcać więcej czasu rodzinie i mężowi.

W 2015 roku zagrała w "Full Cirlce" oraz w "Supergirl", serialu, który był ostatnim projektem telewizyjnym, w jakim się pojawiła. Zagrała jedną z ulubionych postaci widzów czyli Cat Grant.

Od 2018 r. Calista Flockhart nie jest już aktywna zawodowo. Po wypadku samolotowym i hospitalizacji męża w 2015 roku, oboje zwolnili jeszcze tempo i postanowili więcej cieszyć się sobą.

Czy zobaczymy ją jeszcze na ekranie? "Seriale przychodzą i odchodzą. Niektóre są na szczycie i za kilka lat po prostu znikają. Cieszy mnie moja stabilizacja: rodzina i praca. To miecz obosieczny".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje