Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 6436
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Calista Flockhart: Niezapomniana Ally McBeal

Calista Flockhart, czyli niezapomniana Ally McBeal, była u szczytu kariery, jednak po fenomenalnych występach w popularnych serialach postanowiła zrezygnować z kariery. Dlaczego?

Amerykańska aktorka na początku olśniewała na Broadwayu. Pierwszą rolę filmową zagrała w jednym z odcinków telenoweli "The Guiding Light", która była emitowana na antenie telewizji od 1953 do 2009 roku.

Reklama

Później przyszły małe role w "Lifestories", "Darrow", czy epizodyczne role w filmach, jak "Quiz Show" czy większe w "Klatce dla ptaków".

Częściej jednak występowała na scenie i tam właśnie, jak wieść niesie, wypatrzył ją producent David E. Kelley, który miał wtedy na koncie takie serialowe hity jak "Kancelaria adwokacka" i "Orły z Bostonu". Lata później stanął też za sterami "Wielkich kłamstewek".

Kelley długo musiał przekonywać Flockhart do wzięcia udziału w castingu do jego nowej produkcji zatytułowanej "Ally McBeal". Aktorka w końcu się zgodziła, zdobyła główną rolę i wyjechała do Los Angeles.

"Ally McBeal", opowieść o ekscentrycznej prawniczce, szybko stała się hitem i jedną z produkcji, która wywarła głęboki wpływ na inne seriale.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje