Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9916
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Bohaterowie samotnej akcji

Trwa nasz Wielki Serialowy Plebiscyt Wszech Czasów! Możecie głosować na swoje ulubione postaci/wątki/seriale. Oto kolejny odcinek: Najlepsi samotni bohaterowie.

Trwa nasz Wielki Serialowy Plebiscyt Wszech Czasów: Wybierz z nami najfajniejszego "samotnego jeźdźca"  z seriali, które powstały w XX wieku. Nie znajdziesz tu wszystkich walecznych solistów, ich liczba byłaby zbyt duża. Stworzyliśmy więc dość subiektywne zestawienie, starając się, by trafili tu bohaterowie, którzy w swoich serialach zawsze grali pierwsze skrzypce i, choć mogli liczyć na pomoc przyjaciół, zawsze na własnych barkach byli w stanie udźwignąć fabułę odcinka. Bohaterowie, dla których oglądało się dany serial i którzy z zawzięciem zwalczali zło. 

Reklama

KLIKNIJ I WYBIERZ SWOJEGO ULUBIONEGO BOHATERA ODDAJ GŁOS JUŻ TERAZ I WEŹ UDZIAŁ W WIELKIM SERIALOWYM PLEBISCYCIE WSZECH CZASÓW!

Hans Kloss ze "Stawki większej niż życie"


"Stawka większa niż życie" jest oglądany z wypiekami na twarzy przez kolejne pokolenia, a Hans Kloss stał się legendą polskiej popkultury. Niezapomniany agent J-23, który, najczęściej bez wsparcia, prowadził walkę z III Rzeszą, śląc meldunki i wykonując "krecią robotę".

Nikita z serialu "Nikita"


Tajna, rządowa komórka zwerbowała Nikitę w swoje szeregi. Jednostka zwana "Sekcją" zaczęła działać na własną rękę wyłamując się spod rozkazów rządu. Pozbawili Nikitę tożsamości, zabili osobę, którą kochała i zmusili do bycia zabójczynią. Jednostka ta specjalizuje się w szkoleniu osób do misji specjalnych. Nikt kto trafił do "Sekcji" nie jest tam z własnej woli. Nikomu też nie udało się stamtąd uciec. Nikomu, z wyjątkiem Nikity. Teraz ona chce zniszczyć organizację, która zniszczyła jej życie.

Max Otto von Stirlitz z "17 mgnień wiosny"


"17 mgnień wiosny" to 12-odcinkowa ekranizacja opowiadania Juliana Siemionowa pod tym samym tytułem, powstała w 1973 roku jako jeden z pierwszych radzieckich seriali. Siemionow napisał łącznie 14 utworów, których bohaterem jest pułkownik Issajew, ale największy rozgłos zdobyło "17 mgnień...".
Issajew, podobnie jak bohater "Stawki większej niż życie", jest swoistym Wallenrodem, ukrytym agentem w szeregach wrogiej armii. Pracuje w departamencie zagranicznym Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy, oficjalnie przedstawia się jako SS Standartenführer Max Otto von Stirlitz.

Theo Kojak z serialu "Kojak"


Theo Kojak to znawca półświatka, pracownik wydziału zabójstw nowojorskiej policji. Jego znakiem rozpoznawczym jest lizak w ustach i łysa głowa.

Columbo z serialu "Columbo"


Porucznik Columbo to policjant z wydziału zabójstw policji w Los Angeles. Jego cechą charakterystyczną jest mocno wymięty płaszcz, cygaro w ustach oraz dość "niedbały" i leniwy styl bycia. Każdą zagadkę kryminalną jest w stanie rozwiązać za pomocą swoich, zadawanych jakby od niechcenia, pytań. 

To tylko niektórzy bohaterowie, jacy pojawili się w naszym zestawieniu. Jeżeli chcesz poznać innych WEŹ UDZIAŁ W NASZYM PLEBISCYCIE i oddaj swój głos na najlepszego "samotnego jeźdźca" z seriali XX wieku!


swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy