Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 5995
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Bliscy Krystyny Sienkiewicz wciąż walczą o jej spadek

Zmarła w lutym 2017 roku Krystyna Sienkiewicz, czyli niezapomniana Jadwiga Leśniewska z "Rodziny Leśniewskich", przez kilka ostatnich lat swego życia bardzo poważnie chorowała. Po udarze mózgu, po którym w 2014 roku trafiła do szpitala, już nigdy nie odzyskała pełnej sprawności i radości życia. - Wiedziała, że umrze - powiedział w wywiadzie jej bratanek, Kuba Sienkiewicz.

Krystyna Sienkiewicz, która przez prawie 60 lat cieszyła się ogromną sympatią widzów, była w dzieciństwie i wczesnej młodości wielokrotnie okrutnie doświadczana przez los... Przeżyła koszmar, gdy podczas wojny straciła rodziców, potem dziadków i - jako sierota - trafiła do bidula. Spędziła w sierocińcu kilka miesięcy, a gdy wreszcie odnalazła ją w nim ciotka, okazało się, że musi rozstać się z bratem, bo krewna nie mogła adoptować i jej, i jego. Podobno nigdy sobie nie wybaczyła, że zgodziła się na to...

Reklama

Krystyna Sienkiewicz przez całe życie walczyła z różnymi dolegliwościami, jakich nabawiła się w dzieciństwie. Była bardzo aktywna, a mnóstwo pasji, jakim oddawała się bez reszty, pozwalało jej zapomnieć o piekle, przez które przeszła i bólu, który latami jej towarzyszył. Nie potrafiła egzystować bez pracy, a ci, którzy kiedykolwiek mieli okazję zobaczyć ją na scenie, mówili, że jest... samym życiem.

Choć Krystynie Sienkiewicz udało się uporać ze skutkami udaru, nigdy już nie odzyskała sił. Nie wróciła na scenę. 29 stycznia 2017 roku pojawiła się na premierze swej nowej książki "Skrawki", która - jak się okazało - była jej pożegnaniem z publicznością i... życiem. Zmarła dwa tygodnie później. Mimo upływu czterech lat nadal nie zostały uporządkowane kwestie związane ze spadkiem po legendarnej aktorce. Jego wartość wylicza się na 3 do 4 milionów złotych. 

Krystyna Sienkiewicz miała pozostawić dwa testamenty. W pierwszym z nich swój majątek przepisała bratankowi, Kubie Sienkiewiczowi, który opiekował się nią w ostatnich latach. "W testamencie wyraziła wolę, że cały swój majątek przekazuje mnie. Zwierzęta też. Dwa psy i trzy koty" - mówił publicznie Kuba Sienkiewicz.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama