Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 3766
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Beny Hill: Samotne życie komika

​Przez 40 lat rozśmieszał widzów na całym świecie. Jego programy były pokazywane w ponad 100 krajach. Chociaż przez większość życia był komikiem, to w życiu prywatnym nie miał zbyt wielu powodów do śmiechu. Odszedł w samotności. Jego ciało znaleziono dopiero po czterech dniach.

Naprawdę nazywał się Alfred Hawthorne Hill. Urodził się 21 stycznia 1924 roku. Od dziecka pociągała go scena. Już jako 3-latek naśladował Chaplina, łącznie z jego sposobem chodzenia. Talent artystyczny miał we krwi, jego ojciec i wuj byli cyrkowcami. Jednak zanim został komikiem imał się różnych zawodów. Był mleczarzem, operatorem mostów, doboszem, kierowcą. 

Reklama

Podczas II wojny światowej dorabiał występując w klubach. Po jej zakończeniu pracował jako lektor radiowy. To właśnie wtedy zmienił imię na Benny, jako wyraz hołdu dla swego ulubionego komika Jacka Benny'ego. Próbował swoich sił w BBC Radio, ale został odrzucony przez szefa rozrywki. 

"Jedynym jego problemem było to, że wcale mnie nie rozśmieszył" - miał powiedzieć Ronald Waldman. Pierwsze porażki nie zraziły Hilla. Pracował dorywczo i zasypywał BBC swoimi pomysłami. W końcu los się do niego uśmiechnął. Waldman jednak coś w nim dostrzegł i ostatecznie postanowił dać mu szansę.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje