Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 2597
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Alternatywy 4": Zofia Czerwińska przyznaje się do... operacji plastycznych!

Zofia Czerwińska, czyli niezapomniana Balcerkowa z "Alternatyw 4" i pani Zosia z "Czterdziestolatka", nie kryje, że przed laty - by zwiększyć swoje aktorskie szanse - poddała się... operacji plastycznej!


Reklama


Zofia Czerwińska żartuje czasem, że jest pierwszą polską aktorką, która zrobiła sobie operację plastyczną. I to aż dwukrotnie! Niezapomniana pani Zosia z "Czterdziestolatka" mówi, że dziełem chirurgów jest jej... nos.

- Mój nos był duży, garbaty i krzywy - wspomina, dodając, że powstał nawet o nim monolog, który osobiście wygłaszała w programach kabaretowych.

- Liczyłam na to, że jak zrobię sobie operację, to będę więcej grała. Okazało się, że dobrze kalkulowałam - wyznała w wywiadzie.

Od chwili, gdy Zofia Czerwińska po raz pierwszy poszła pod nóż chirurga plastycznego, minęło niedawno... 50 lat! Aktorka doskonale jednak pamięta ten moment, gdy 1 stycznia 1963 roku zgłosiła się do lekarza w Polanicy, aby poprawić swą urodę.

- Pijany jeszcze po Sylwestrze pan doktor zdjął mi z nosa garb. Niestety, po tym zabiegu, nos mi się wydłużył, więc konieczna była kolejna operacja, by go skrócić - mówi Zofia Czerwińska.

Do drugiej operacji doszło dopiero w 1968 roku. Jej przebieg do dziś powraca do aktorki w... koszmarach.

- Obejrzałam ją całą, od początku do końca! Przy takich zabiegach pacjentka nie jest usypiana. Dostaje się tylko znieczulenie, bo trzeba mieć otwarte oczy, żeby lekarz wiedział, czy ich nie uszkadza. Nade mną stała lampa, która była jednocześnie lustrem, więc mogłam śledzić na bieżąco przebieg wypadków - opowiada.

Z nowym nosem Zofia Czerwińska po raz pierwszy zagrała w kultowym "Rejsie" Marka Piwowskiego. Żartuje, że choć potem zobaczyła siebie na ekranie tylko w jednym ujęciu, była bardzo zadowolona z efektów pracy chirurgów.

Tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak wyglądał nos Zofii Czerwińskiej, zanim zdecydowała się go zoperować, aktorka odsyła do filmów... Andrzeja Wajdy - "Pokolenia" i "Popiół i diament" - od udziału w których rozpoczęła się jej trwająca już dokładnie 60 lat kariera aktorska.

 

Dowiedz się więcej na temat: Zofia Czerwińska | alternatywy 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje