Reklama

"Alternatywy 4": Po rozwodzie Anna Chitro wyjechała z kraju. Czy to koniec jej kariery?

Anna Chitro należy do grona aktorów, którzy na zawsze zapisali się na kartach historii polskiej telewizji. Aktorka przeszła długą drogę od debiutu na deskach Teatru Bałtyckiego w Koszalinie aż na szklany ekran! Po nieudanym małżeństwie z Jerzym Kryszakiem zrezygnowała z aktorstwa i postanowiła szukać szczęścia za granicą. Później miała nadzieję, że uda jej się wznowić karierę. Los jednak rzucał jej kłody pod nogi...


Ze sceny teatralnej wprost na szklany ekran!

Anna Chitro urodziła się w Białogardzie 25 lipca 1956 roku. Po raz pierwszy zachwyciła publiczność w 1976 roku na scenie Bałtyckiego Teatru w Koszalinie. Wcieliła się wówczas w rolę Józi, grając w adaptacji komedii Aleksandra Fredry - "Damy i huzary". Cztery lata później, jako absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, przeprowadziła się do Warszawy. Tam grała na deskach Teatru Ateneum, a w roku 1986 zaczęła występować w Teatrze Narodowym. Zmotywowana pierwszymi sukcesami, aktorka postanowiła spróbować szczęścia w produkcjach filmowych i serialowych.

Reklama

Po raz pierwszy przed kamerą wystąpiła w 1981 roku, w filmie obyczajowym o tytule "Książę". Rok później można było zobaczyć ją w roli nauczycielki w "Latawcu" Mirosława Gronowskiego. W tym samym roku Anna Chitro po raz pierwszy zagrała w produkcji serialowej. Aktorka wystąpiła w roli Grażyny w kultowym serialu "Dom", który był emitowany przez Telewizję Polską.

Prawdziwy przełom w karierze Anny Chitro nastąpił w roku 1983, kiedy to aktorka otrzymała rolę Kołkowej w uwielbianym przez wszystkich serialu "Alternatywy 4".

Po sukcesie, który odniosły "Alternatywy 4", można byłoby przypuszczać, że kariera Anny Chitro nabierze rozpędu...

Anna Chitro związała się z jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskiej telewizji

Annia Chitro poznała swojego pierwszego wybranka - Jerzego Kryszaka - podczas studiów. Młodzi dość szybko zakochali się w sobie i postanowili wziąć ślub. Mogło się wtedy wydawać, że są sobie przeznaczeni. Aktorska para podbijała świat polskiej telewizji.

Jerzy Kryszak wystąpił w "Alternatywy 4" w roli męża Kołkowej - bohaterki, granej przez Annę Chitro.

Okazało się jednak, że aktorka nosiła w sercu wielki żal, ponieważ Jerzy Kryszak w serialu "Alternatywy 4" dostał poważniejszą rolę od niej. Po pewnym czasie Anna Chitro przestała ukrywać swoją zazdrość o osiągnięcia męża

Małżeństwo Anny Chitro i Jerzego Kryszaka zakończyło się rozwodem. Kryszak ożenił się ponownie, biorąc za żonę Tatianę Kołodziejską. To małżeństwo również nie przetrwało próby czasu. Dziś związany jest ze swoją trzecią żoną - Agnieszką Kryszak.


Aktorka niespodziewanie wyjechała z Polski

Anna Chitro niespodziewanie wyjechała z Polski i osiedliła się w Szwecji. Tam wyszła za mąż po raz drugi i przyjęła nazwisko "Bergman". Do kraju wróciła pod koniec lat 90. Jej szansą powrotu na szczyt miała być rola w serialu "Czułość i kłamstwa" z 1999 roku. Nadawana w Wizji Jeden produkcja była odpowiedzią na powstałe wówczas w TVP 2 "Na dobre i na złe". 

Polska wersja szwedzkiej telenoweli "Vita Lögner" nie wzbudziła jednak tak dużego zainteresowania widzów. Anna Chitro-Bergman grała Alicję, żonę głównego bohatera Andrzeja (Mirosław Krawczyk). Niestety serial z odcinka na odcinek tracił widownię

Być może przyczyny niepowodzenia należy upatrywać w stacji, w której ją emitowano. Wizja Jeden nie miała ogólnopolskiego zasięgu, dostępna była na platformie cyfrowej Wizja TV oraz w niektórych sieciach kablowych. Serial został z niej usunięty i przeniesiony do TV4, jednak to nie poprawiło jego wyników. Zdjęto go z anteny z powodu niskiej oglądalności po 150 odcinkach.

Czy to koniec jej kariery?

Anna Chitro-Bergman podejmowała prace przy popularnych produkcjach telewizyjnych. Widzowie mogli ją zobaczyć m.in. w "Klanie", w "Samym życiu" czy w "Plebanii". Było to głownie epizody. Większą rolę zagrała w "Złotopolskich" jednak nie odzyskała już dawnej popularności. W 2007 roku TVP wyemitowała trzy odcinki "Dylematu 5", czyli kontynuacji "Alternatyw 4".

W serialu zagrała większość obsady z pierwotnej produkcji. Wyprodukowało go studio filmowe Filmcontract. Chociaż premierowe odcinki miały dobrą oglądalność,  przez negatywny odbiór widzów i krytyków stacja nie zdecydowała się na produkcję kolejnych odcinków. Anna Chitro-Bergman ostatni raz na ekranie pojawiła się w 2008 roku.


Zobacz też:

Stracił żonę i dzieci - rodzinny dramat ikony socjalizmu.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje