Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 4964
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Aktorki, które uwodziły urodą, wdziękiem i talentem. Pamiętacie je?

Choć występy w serialach przyniosły im sławę, szybko porzuciły marzenia o karierze aktorskiej. Te Polki zasłynęły z dużych ról i mogły osiągnąć ogromną karierę nie tylko w telewizji, ale również na wielkim ekranie. Jednak ich życia potoczyły się inaczej, a one wydają się żyć szczęśliwie. Pamiętacie te polskie aktorki?

Ewa Lemańska

Uznawana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek lat 70., Ewa Lemańska swoją karierę aktorską rozpoczęła występami w teatrach.

Reklama

Pierwszy raz na małym ekranie można było ją oglądać w 1970 roku w serialu "Doktor Ewa". Miała okazję zagrać w filmie "Jak daleko stąd, jak blisko", jednak największą popularność przyniosła jej rola Maryny w serialu "Janosik".

W pewnym momencie wydawało się, że czeka ją wielka kariera i nieskończona liczba propozycji. Niestety, Lemańska zaczęła być za bardzo utożsamiana z serialową Maryną i skutecznie zaszufladkowano ją jako aktorkę jednej roli.

Po zakończeniu przygody z "Janosikiem" długo czekała na atrakcyjne propozycje. Niestety nie mogła liczyć na nic innego niż okazjonalne, mniejsze role w serialach telewizyjnych.

Lemańska postanowiła wyjechać i zostać modelką. Jej kariera rozwijała się z powodzeniem przez 10 lat. Niestety życie nie było dla niej łaskawe - kiedy wydawało się, że wszystko nareszcie idzie po jej myśli, zdiagnozowano u niej raka piersi.

Ostatecznie wszystko dobrze się skończyło - aktorka wygrała z ciężką chorobą, przeszła na emeryturę i obecnie mieszka na Florydzie.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama