Kultowe seriale
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 10061
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Aktorki, które uwodziły urodą, wdziękiem i talentem. Pamiętacie je?

Choć występy w serialach przyniosły im sławę, szybko porzuciły marzenia o karierze aktorskiej. Te Polki zasłynęły z dużych ról i mogły osiągnąć ogromną karierę nie tylko w telewizji, ale również na wielkim ekranie. Jednak ich życia potoczyły się inaczej, a one wydają się żyć szczęśliwie. Pamiętacie te polskie aktorki?

Ewa Lemańska

Uznawana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek lat 70., Ewa Lemańska swoją karierę aktorską rozpoczęła występami w teatrach.

Pierwszy raz na małym ekranie można było ją oglądać w 1970 roku w serialu "Doktor Ewa". Miała okazję zagrać w filmie "Jak daleko stąd, jak blisko", jednak największą popularność przyniosła jej rola Maryny w serialu "Janosik".

W pewnym momencie wydawało się, że czeka ją wielka kariera i nieskończona liczba propozycji. Niestety, Lemańska zaczęła być za bardzo utożsamiana z serialową Maryną i skutecznie zaszufladkowano ją jako aktorkę jednej roli.

Reklama

Po zakończeniu przygody z "Janosikiem" długo czekała na atrakcyjne propozycje. Niestety nie mogła liczyć na nic innego niż okazjonalne, mniejsze role w serialach telewizyjnych.

Lemańska postanowiła wyjechać i zostać modelką. Jej kariera rozwijała się z powodzeniem przez 10 lat. Niestety życie nie było dla niej łaskawe - kiedy wydawało się, że wszystko nareszcie idzie po jej myśli, zdiagnozowano u niej raka piersi.

Ostatecznie wszystko dobrze się skończyło - aktorka wygrała z ciężką chorobą, przeszła na emeryturę i obecnie mieszka na Florydzie.

Danuta Lato

Piękność lat 80. rozpoczęła swoją przygodę z showbiznesem jako fotomodelka, głównie w sesjach topless. Jako posiadaczka pokaźnego biustu była bez wątpienia zauważana przez wszystkich.

Jej zdjęcia ukazywały się na okładkach znanych w Europie pism.

Kiedy zyskała ogromną sławę zaczęła otrzymywać również oferty ról w produkcjach filmowych.

Lato chętnie próbowała swoich sił w aktorstwie, w odważniejszych filmach, a nawet jako piosenkarka! Jeden z jej utworów - "Touch My Heart" - stał się prawdziwym hitem.

W latach 80. Danuta Lato zaczęła pojawiać się na ekranach w poważniejszych produkcjach, tuż obok znanych gwiazd, co przyniosło jej spore uznanie. W 1989 zagrała w polskim serialu “W labiryncie", a później w "Dziedzictwie Guldenburgów" czy też "Sprawie dla dwóch". 

Będąc u szczytu kariery aktorka zrezygnowała z niej na rzecz założenia rodziny. Później tłumaczyła, że odcinając się od show biznesu chciała zerwać z wizerunkiem seksbomby. Dziś Danuta Lato mieszka w Niemczech, gdzie zajmuje się fizjoterapią.

Renata Gabryjelska

Piękna gwiazda lat 90. zaistniała w showbiznesie dzięki modelingowi. W 1993 roku zdobyła tytuł I Vice-Miss Polonia. Kolejne lata okazały się dla niej szczęśliwe.

Młoda wówczas dziewczyna mogła spełniać się jako modelka na wybiegach i w sesjach zdjęciowych. Na swoim koncie ma dwie rozbierane sesje dla Playboya.

Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Ewy w serialu "Złotopolscy", gdzie grała przez sześć lat.

Miała szansę na karierę w aktorstwie, jednak  jej nie wykorzystała. W pewnym momencie Gabryjelska ku zaskoczeniu wszystkich zniknęła z showbiznesu i słuch o niej zaginął.

W jednym z wywiadów przyznała, że potrzebowała zmian. Postanowiła dokształcić się i przejść na drugą stronę kamery - wybrała reżyserię. Na dzień dzisiejszy wyreżyserowała już kilka filmów i seriali, a jej ostatnie dzieła to "Moc Dziewuch" i "Nie bój się Piękna".

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy