Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 5892
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

25 lat "Panny z mokrą głową"

Casting na tytułową pannę

Aby zagrać Irenkę, trzeba było przystąpić do castingu. Do głównej roli pretendowało wiele kandydatek. O tym, że to właśnie Paulina Tworzyańska została dostrzeżona przez reżysera zdecydowało... jedno spojrzenie!

Reklama

- Powołałem sześć komisji, które w ciągu jednego dnia przesłuchały te wszystkie kandydatki .stosunku do amatorów, w czasie pierwszej eliminacji, sprawdzam koordynację mowy i ruchu. Dziewięćdziesiąt procent ludzi jej nie posiada. To konkretnie polega na bardzo prostym zadaniu: należy wykonywać jakieś czynności, jednocześnie mówiąc na zupełnie inny temat, niezwiązany z ruchowymi działaniami. W związku z tym ustawialiśmy w sali gimnastycznej tor przeszkód, który należało pokonać, recytując jednocześnie wiersz lub śpiewając piosenkę czy opowiadając jakąś historyjkę. Po tym teście z trzech tysięcy kandydatek zostało trzysta - mówił o przesłuchaniach Kazimierz Tarnas.

Kolejny etap był... dyskoteką!

- Puszczałem muzykę, ustawiałem kamery i obserwowałem, jak kandydatki się zachowują, jak nawiązują ze sobą kontakty. Po tym etapie pozostała grupka 10-12 osób. Dla nich już miałem zadania aktorskie. Do końca dwie dziewczyny zachowały największe szanse: Paulina Tworzyańska i Anna Powierza. Wygrała Tworzyańska. Zaważyły... oczy (...) W filmie oczy odgrywają główną rolę. W oczach jest zawarta prawda. Jeśli połączymy te wszystkie elementy, mamy już prawie gotowe bohaterki przygód Makuszyńskiego! - mówił Tarnas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje