Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 5906
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

25 lat "Panny z mokrą głową"

Przygody rezolutnej Irenki Borowskiej, pióra Kornela Makuszyńskiego, okazały świetnym materiałem na film i serial, do dziś chętnie oglądany przez całe rodziny.


O czym opowiada serial?

Reklama

Irenka Borowska (Paulina Tworzyańska) jest radosną trzynastolatką, która wiedzie beztroskie życie, bawiąc się ze swoim psem Drabem. Jednak pewnego dnia jej spokojne życie zakłócają duże kłopoty finansowe, w wyniku których rodzinny majątek podupada.

Pewnej nocy dziewczynka słyszy dziwne głosy w kuchni i bez wahania rusza przepędzić złodzieja. Rodzina jest przerażona jej odwagą i postanawia, że wychowaniem i edukacją panienki musi się zająć nauczyciel. Niestety, wszystko przekreśla śmierć ojca (Marek Kondrat). Majątek zostaje zlicytowany, a dziewczynka w wyniku licznych perturbacji musi być samodzielna. Ale co to dla zuchwałej panny z mokrą głową?

Reżyserem serialu był Kazimierz Tarnas, który przeniósł na ekran również inne powieści Kornela Makuszyńskiego ("Szaleństwa panny Ewy", "Awantura o Basię"). W produkcji mogliśmy usłyszeć piosenki, do których słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował Jerzy Matuszkiewicz, legendarny "Duduś".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje