Reklama

Krew z krwi

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 131
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jej walka przykuje nas do ekranu

Sensacyjna akcja i wnikliwy, niewesoły portret naszej codzienności. Agata Kulesza, Iza Kuna, Łukasz Simlat i Maciej Musiał w opowieści o kobiecie, która musi rzucić wyzwanie mafiosom, żeby przeżyć.

Pierwsze sceny wprowadzają nas w świat zwykłej rodziny z Gdyni: małżeństwa w średnim wieku z trójką dzieci. Marek (Zbigniew Stryj) robi wrażenie nieco zmęczonego biznesmena. Carmen (Agata Kulesza) to pani domu, skoncentrowana na nastolatkach (Małgorzata Kozłowska i Maciej Musiał) oraz najmłodszym synku (Natan Czyżewski).

Reklama

Powodzi się im znakomicie, na pozór są wolni od większych problemów. Ale czar pryska, gdy widzimy, jak najmłodszy syn wyciąga pistolet ze schowka w aucie ojca. Dowiadujemy się, jak działa firma pana Marka. Razem z dwoma wspólnikami przemyca papierosy.

Gorzej, że jego szwagier (Andrzej Andrzejewski) nie chce zadowolić się umiarkowanymi zyskami i takimże ryzykiem. Marzy mu się kariera barona narkotykowego. 

Katastrofa

Cena tych rojeń będzie bardzo wysoka. Marek padnie przeszyty serią z automatu. Carmen zostanie sama z dziećmi. Jej przeciwnikami będą policjanci, chcący wymusić zeznania i zabójcy męża. Carmen "przejmie interesy", by ocalić rodzinę!

Sporo gorzkiej prawdy

Jej walka przykuje nas do ekranu.

Twórcom udało się połączyć sensacyjną akcję (inspirowaną produkcją holenderską) z realizmem. Nawet przez moment nie mamy wątpliwości, gdzie i kiedy rozgrywa się serial. Znakomite są trójmiejskie plenery, ale jeszcze ważniejsza jest wiarygodność psychologiczna i obyczajowa.

Niewielu tu bohaterów całkiem dobrych lub złych. Widać też, jak cienka granica dzieli u nas półświatek od tzw. elity gospodarczej i politycznej. Sporo gorzkich obserwacji z naszej współczesności. I prawdziwy popis aktorstwa. 

Premiera serialu "Krew z krwi" już 11 kwietnia 2012 roku, o godzinie 21.00 w Canal+.

IP

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krew z krwi | Canal+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje