Kres niewinności
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 37
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Kres niewinności": Serial nie przypadł do gustu widzom TVP?

W marcu 2022 roku do kin trafił film o proteście studentów w związku z zakazem wystawiania "Dziadów". Ponad rok później rozszerzona wersja produkcji została wyemitowana na antenie TVP.

"Marzec ’68": O czym jest film?

"Marzec ’68" opowiada historię miłości dwojga młodych ludzi w czasie antysemickiej nagonki inspirowanej przez komunistyczne władze. Wydarzenia przedstawione w filmie obejmują okres od protestu wywołanego zakazem wystawiania "Dziadów" (30 stycznia 1968 r.) do przemówienia Władysława Gomułki z 19 marca 1968, które w dużym stopniu przesądziło o represjach i masowej emigracji obywateli pochodzenia żydowskiego. 

Na tle wzmacnianego przez rządzących antysemityzmu rodzi się pierwsza, młodzieńcza miłość studentów, Janka i Marty, którzy niespodziewanie dla siebie, będą musieli szybko dojrzeć i stawić czoła systemowi opresji. To jest piękna historia miłosna. A oprócz tego poruszone są bardzo ważne tematy, takie jak wolność słowa, walka z cenzurą, siła młodości i nowego pokolenia" - mówił Ignacy Liss przy okazji premiery filmu.

Reklama

"Kres niewinności": Oglądalność

Film wszedł do kina w marcu 2022 roku. Ponad rok po premierze na ekrany telewizorów trafiła jego rozszerzona wersja. Pierwszy odcinek możnabyło zobaczyć 7 maja. Kolejne były emitowane w niedzielę o godzinie 20:20 na antenie TVP1. "Kres niewinności" zastąpił serial "Polowanie na ćmy".

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, średnia oglądalność produkcji wyniosła 1 mln widzów. Widownia serialu 'Kres niewinności" w porównaniu do swojego porzednika spadła o 870 tys. osób. Historyczny serial "Polowanie na ćmy" oglądało bowiem średnio 1,87 mln widzów.

 


 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy