Reklama

Bones

Kości

Ocena
serialu
9,6
Super
Ocen: 2332
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Piękna Polka podbiła Hollywood. Co dzisiaj robi Joanna Pacuła?

​Obok Poli Negri jest jedyną polską aktorką, której udało się podbić Hollywood. Już pierwsza rola w amerykańskiej produkcji, przyniosła jej nominację do Złotego Globu. Od kilku lat gra coraz mnie. Mówi się nawet, że odrzuciła szansę na karierę. Co się stało z Joanną Pacułą?

Urodziła się w niewielkiej miejscowości na wschodzie Polski. Od najmłodszych lat marzyła o aktorstwie. Z Tomaszowa Lubelskiego wyjechała do Warszawy. Do PWST dostała się za pierwszym razem pokonując ponad 400 osób. Na studiach zwróciła na siebie uwagę profesora Holoubka, który po dyplomie zatrudnił ją w Teatrze Dramatycznym. 

Reklama

W kinie zadebiutowała w 1976 roku rolą studentki w "Barwach ochronnych" Krzysztofa Zanussiego. Pierwszą główną rolę zagrała 4 lata później w 3-odcinkowym serialu "Zielona miłość". Później pojawiła się w dwóch serialach Jana Łomnickiego - "Akcja pod Arsenałem" (1977) i "Dom" (1980). Mimo dużych sukcesów w polskim kinie i telewizji, nawet nie śniła o podboju amerykańskiej fabryki snów.

Jej droga do Hollywood prowadziła przez Paryż. Aktorka była wtedy związana z Romanem Polańskim, który pomógł jej zdobyć pracę modelki. Jej twarz zdobiła okładki największych magazynów modowych. Pacuła jako pierwsza Polka pojawiła się na okładce "Vogue". W 1982 roku wybrała się do Stanów Zjednoczonych. Nie na podbój, ale wakacje. 

Na dwa tygodnie przed powrotem do Europy, aktorka została okradziona. Zniknęły wszystkie dokumenty, bilety i paszport. W Polsce obowiązywał stan wojenny, więc w konsulacie rozłożono ręce. Zamiast nowego paszportu dostała jedynie świadectwo obywatelstwa. Została sama w wielkim mieście, bez biegłej znajomości języka.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama