Komisarz Alex

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 1340
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Paweł Deląg w roli kolekcjonera... lalek

40-letni Wiktor Górski, w roli którego w jednym z odcinków 3. serii "Komisarza Aleksa" zobaczymy Pawła Deląga, to szarmancki mężczyzna jakby żywcem wycięty z innej epoki - nosi aksamitny garnitur, obsypuje kobiety komplementami i uwielbia... lalki.

Wiktor jest samotnikiem. Całe dnie spędza na naprawianiu zabawek, które klientki przynoszą do prowadzonej przez niego Kliniki Lalek. Odziedziczył ją po rodzicach wraz z ogromną kolekcją starych, zabytkowych lalek. Uwielbia je i marzy, by kiedyś ożyły. W szafie na zapleczu swojego zakładu trzyma starodawną suknię kupioną na wyprzedaży. Przed laty w sukienkę tę ubrana była lalka wielkości dorosłej kobiety. Marzeniem Wiktora jest, by spotkać dziewczynę, która podzielać będzie jego pasje i zgodzi się być jego... lalką!

Reklama

Jedyną osobą, która domyśla się, jaki naprawdę jest Wiktor, jest pomagająca mu w prowadzeniu kliniki ciotka Janina (wciela się w nią Małgorzata Niemirska), która nie może się pogodzić z tym, że jej siostrzeniec to stary kawaler żyjący w wyimaginowanym świecie plastikowych istot. Janina wie, że Wiktor, aby zrealizować swe fantazje, gotowy jest na wszystko.

Pewnego razu w klinice Wiktora zjawia się dwudziestokilkuletnia Malwina (Magdalena Różańska). Od razu znajduje z Wiktorem wspólny język, bo podobnie jak on jest kolekcjonerką zabytkowych lalek, które - ku rozpaczy męża - traktuje jak własne dzieci. Wiktor namawia ją, by przymierzyła suknię, a kiedy Malwina robi to, jest po prostu wniebowzięty. Dziewczyna jednak szybko orientuje się, że gra, na uczestniczenie w której się zgodziła, może okazać się dla niej niebezpieczna, bo Wiktor nagle zmienia się z szarmanckiego mężczyzny w groźnego despotę... Okaże się, że Malwina nie jest pierwszą kobietą, na którą kolekcjoner lalek zastawił pułapkę!

8. odcinek 3. serii "Komisarza Aleksa" pt. "Kolekcjoner lalek" z udziałem Pawła Deląga zobaczymy w kwietniu. A już w najbliższą sobotę - 2 marca - o godzinie 20.20 TVP 1 zaprasza na pierwszy z trzynastu premierowych odcinków serialu o czworonożnym detektywie.

Dowiedz się więcej na temat: Komisarz Alex | seriale | Paweł Deląg

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje