Reklama

Komisarz Alex

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1562
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Komisarz Alex": Wojciech Błach: -Seriale to ważny element życia Polaków!

Wojciech Błach, którego w finałowym odcinku 6. serii "Komisarza Aleksa" zobaczymy jako trenera drużyny futbolistów, żartuje, że jego mama, ciocie i wujkowie częściej widują go na ekranie niż w prawdziwym życiu...


Reklama


- Rodzinę mam na Śląsku, ja mieszkam i pracuję w Warszawie, więc nie mogę odwiedzać najbliższych tak często, jak chcieliby mnie widywać  - mówi Wojciech Błach, który tylko w ciągu ostatnich trzech lat zagrał aż w dziewięciu serialach i jest jednym z najbardziej zapracowanych aktorów w Polsce.

Serialem, który dał Wojciechowi Błachowi ogromną popularność, była niezapomniana "Plebania". W rolę Jerzyka Tośka wcielał się od 2001 do 2011 roku.

- Byłem lojalny wobec "Plebanii" przez 10 lat! Łatwo być lojalnym jeden lub dwa sezony, ale potem to już nie jest takie proste. Człowiek się zmienia, zmienia się jego życie, jego myślenie... - wyznał kiedyś.

- Serial to nie jest łatwy i pewny chleb. Nie wiadomo, jak długo potrwa produkcja lub czy któregoś dnia scenarzysta nie zrezygnuje z postaci, którą gram, zostawiając mnie z... kredytami do spłacenia - żartował Wojciech w jednym z programów telewizyjnych.

Od czasu zakończenia zdjęć do "Plebanii" i "Szpilek na Giewoncie" Wojciech Błach zagrał sporą i ważną rolę w "Blondynce", ale w innych serialach pojawia się zazwyczaj tylko w gościnnych epizodach - tak było w przypadku "Prawa Agaty", "Hotelu 52", "Czasu honoru" i "Ojca Mateusza". Trener Bartnik z 13. odcinka 6. serii "Komisarza Aleksa" to kolejna w jego dorobku - jak mówi - bardzo ciekawa serialowa przygoda.

Wojciech Błach twierdzi, że seriale to bardzo ważny element codzienności większości Polaków. Uważa, że ludzie wręcz nie wyobrażają sobie życia bez regularnych spotkań z ulubionymi bohaterami.

- Są widzowie, którzy pragną żyć bajką i są widzowie, którzy chcą żyć czyimiś problemami. Są różne grupy, mające różne oczekiwania. Im więcej seriali, tym większa szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie - mówi.

Niestety, odcinek "Komisarza Aleksa" zatytułowany "Z zimną krwią", w którym w gościnnych epizodach zobaczymy - oprócz Wojciecha Błacha - Katarzynę Herman i Mikołaja Krawczyka, to już ostatnia w tym sezonie okazja, by spotkać się z Aleksem i jego przyjaciółmi z łódzkiej komendy. Na pełen emocji finał 6. serii uwielbianego przez widzów serialu TVP1 zaprasza w Mikołajki o godzinie 20.25.

Dowiedz się więcej na temat: Komisarz Alex

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje