Reklama

Komisarz Alex

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1732
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Komisarz Alex": Orlicz uziemiony za biurkiem! Co się stało?

Michał (Antoni Pawlicki) pojawi się na komendzie z ręką w gipsie. Puchała (Ireneusz Czop) zażartuje, że widocznie ostro balował w weekend, ale Orliczowi wcale nie będzie do śmiechu. Tak poważna kontuzja wykluczy go bowiem z prowadzenia dochodzeń w terenie i unieruchomi przy biurku...

W 5. odcinku 8. serii "Komisarza Aleksa" (emisja w TVP1 w sobotę 1 października o godzinie 20.25) Orlicz i Ewa (Agnieszka Więdłocha) spędzą miły wieczór w... łóżku, a Alex w tym czasie oglądać będzie w telewizji mecz.

Reklama

W pewnej chwili Michałowi stwierdzi, że telewizor chodzi za głośno, a ponieważ Alex pozostanie głuchy na jego prośby o ściszenie, zacznie wyplątywać się spod prześcieradła, by pójść do drugiego pokoju i wyłączyć odbiornik. Niestety, spadnie z łóżka tak niefortunnie, że złamie rękę. Jego twarz wykrzywi grymas bólu...

- Nie mogę... - jęknie, a po chwili doda:

- Ruszyć... Nie mogę ruszyć ręką!

Następnego dnia rano Orlicz zjawi się w pracy z ręką aż do piersi usztywnioną gipsem i dziwnie wykrzywioną w górę.

- Widzę, że było ostro w ten weekend - skomentuje kontuzję przyjaciela Rysiek, a Ewa z rozbawieniem spojrzy na Michała, nie wiedząc, jakiej wymówki użyje, by ukryć, że połamał się spadając z łóżka.

- Szpachlowałem ściany - wypali Orlicz.

Słyszący te słowa Alex jęknie cicho, a Ewa uśmiechnie się pod nosem.

- Fujara z ciebie, trzeba było się poradzić starszego kolegi - stwierdzi Puchała, a Michał odpowie mu, że gdyby przyszedł do niego na mecz, z pewnością nic złego by się nie stało.

- Klaudiusia... - szepnie Rysiek, dając koledze do zrozumienia, że żona nie pozwoliła mu wymknąć się z domu.

Przysłuchująca się rozmowie policjantów Marta Grabska (Beata Fido) od razu zorientuje się, że Michał mija się z prawdą. Nie będzie oczywiście wiedziała, w jakich okolicznościach komisarz uległ wypadkowi... Czy powie o tym głośno i zażąda wyjaśnień?

W 5. odcinku 8. serii "Komisarza Aleksa" zatytułowanym "Tajemnica lekarska" Michał niestety nie będzie mógł prowadzić śledztwa. Do rozwiązania zagadki tajemniczej śmierci pacjentki jednego ze szpitali oddelegowane zostaną w teren Ewa i Marta. Czy poradzą sobie bez wsparcia Orlicza?

Zdradzamy, że także Alex po raz pierwszy poprowadzi własne śledztwo i nie odpuści, dopóki nie dopadnie zabójcy... psów, na ślad którego trafi w miejskim parku.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje