Komisarz Alex
Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 2981
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Komisarz Alex": Na własne życzenie zrezygnował z roli pana psiego detektywa. Co się z nim stanie?

W 3. odcinku 21. serii "Komisarza Aleksa" (emisja w sobotę 20 kwietnia o godz. 20.20 w TVP1) komisarz Sochoń (Jacek Feliks Knap) odzyska przytomność po postrzale, ale - według diagnozy łódzkich lekarzy - najprawdopodobniej już nigdy nie stanie na własnych nogach i nie będzie mógł chodzić. Chyba że wyjedzie na operację kręgosłupa do Toronto...

"Komisarz Alex": Opiekunowie psiego detektywa

Przypomnijmy, że twórcy polskiej wersji serialu o policjancie na czterech łapach wzorują się na austriacko-niemiecko-włoskim "Komisarzu Reksie“, w którym psi detektyw miał już sześciu panów.  Nasz rodzimy Alex miał do tej pory pięciu opiekunów - Marka Bromskiego (Jakub Wesołowski), Michała Orlicza (Antoni Pawlicki), Piotra Górskiego (Krystian Wieczorek), Adama Wilczaka (Wojciech Czerwiński) i właśnie Andrzeja Sochonia (Jacek Feliks Knap), przy czym ostatni z nich opiekę nad czworonożnym komisarzem sprawował najkrócej.

Reklama

Dodajmy, że 37-letni obecnie Jacek Feliks Knap dołączył do obsady "Komisarza Aleksa" w 8. odcinku 19. serii, a odejdzie w 3. odcinku 21. sezonu. Z roli komisarza Andrzeja Sochonia zrezygnował na własne życzenie. Nie wiadomo, czym była podyktowana decyzja aktora. Mało kto rezygnuje ze stałej (do tego głównej!) i dobrze płatnej roli w popularnym serialu. Być może Jacek Feliks Knap zmęczył się intensywną pracą na planie albo po prostu jest ambitny i zapragnął nowych wyzwań.

Efektem prywatnej decyzji gwiazdora było postrzelenie granego przez niego Sochonia w policyjnej akcji. Następnie scenarzyści wyślą go do Toronto, a nowym opiekunem Aleksa zostanie Paweł Kozera, w którego wcieli się Marcin Rogacewicz.

"Komisarz Alex": Odcinek 3/seria 21. Sochoń już nigdy nie stanie na własnych nogach?

Po postrzeleniu Andrzeja jego ukochana siostra Kasia (Elżbieta Trzaskoś) oraz zaprzyjaźnieni policjanci będą czuwać przy nim na zmianę dzień i noc. Oczekiwanie na diagnozę lekarzy wymęczy ich wyjątkowo dotkliwie. Tym bardziej że do końca nie będzie nawet wiadomo, czy Sochoń kiedykolwiek odzyska przytomność.

- Tylko mi braciszku, proszę cię, nie umieraj... -  ciężko westchnie ze łzami w oczach Kasia.

- Nawet tak nie myśl! Nie chcę tego słyszeć! To twardziel, wyjdzie z tego, jestem pewny! - przywoła ją do porządku były komendant (Zbigniew Lesień).

- No, Sochoń, robota czeka! Ile będziesz tutaj leżał, co? - doda Gutek (Piotr Bondyra).

Szczęśliwie po kilku dniach Andrzej wybudzi się ze śpiączki i jego stan znacząco się poprawi. Niestety, najprawdopodobniej już nigdy nie będzie chodził o własnych nogach.

- Strzał uszkodził obszar odpowiedzialny za poruszanie się - poinformuje Robert (Piotr Jankowski), znajomy lekarz Bogny (Sylwia Juszczak-Krawczyk).

- Ale nie ma pewności, że nie będzie chodził? - zacznie dociekać inspektor Bugaj.

- To medycyna. Tu nic nie jest pewne - odpowie chirurg.

- Co możemy zrobić? - nie odpuści Bogna.

- Sochoń potrzebuje jeszcze jednej operacji...

- Zrób ją!

- Nikt w Polsce takich nie robi - pokręci głową Robert.

- Ale powiedziałeś...

- Mam przyjaciela. Specjalistę w operacjach kręgosłupa. Po studiach przeniósł się do Kanady. Mieszka w Toronto. Ma nawet własny ośrodek, w którym Sochoń będzie mógł przejść rehabilitację po operacji. Jest tylko jeden problem... Potrzebne są pieniądze. Spore pieniądze... - stwierdzi Robert.

Komendant Mędrzak cudem zdobędzie pieniądze z funduszu policyjnego. Tym sposobem Sochoń będzie mógł polecieć na operację kręgosłupa do Toronto. Opiekę na czworonożnym detektywem  przejmą Gutek i Kasia, którzy będą robić wszystko, żeby pies nie popadł w depresję. Z jakim skutkiem?

Komisarz Alex": Odcinek 3/seria 21. Kiedy i gdzie emisja?

Zdradzamy, że 3. odcinek 21. sezonu "Komisarza Aleksa" zostanie wyemitowany w sobotę 20 kwietnia o godz. 20.20 w TVP1.

swiatseriali/AIM
Dowiedz się więcej na temat: Komisarz Aleks
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy