Reklama

"Komisarz Alex": Michał Mikołajczak zna wszystkie polskie seriale!

Michał Mikołajczak, którego po wakacjach zobaczymy jako Patryka Bieleckiego w jednym z odcinków 7. serii "Komisarza Aleksa", jest wielkim fanem amerykańskich seriali. Chętnie ogląda też rodzime produkcje i przyznaje, że wie, o co chodzi w każdym serialu emitowanym aktualnie w polskiej telewizji.- Dobrze wiem, co się dzieje na naszym podwórku. Nie jestem cyklicznym widzem, ale gdyby ktoś mnie przepytał z polskich seriali, wiedziałbym coś z każdego z nich - powiedział niedawno Michał Mikołajczak, dodając, że oglądanie seriali sprawia mu wielką frajdę.

Jednym z największych zawodowych marzeń aktora, któremu popularność przyniosła rola Bartka Janowskiego z "Prawa Agaty", jest udział w amerykańskim hicie "House of Cards" - jego ulubionym serialu.

- To świetny serial! "House of Cards" jest projektem, w którym bardzo chciałbym wziąć udział. Agnieszka Holland wyreżyserowała dwa odcinki... Idealnym rozwiązaniem byłoby zagrać w "House of Cards" u Agnieszki Holland - zwierzył się w wywiadzie.

Reklama

Michał Mikołajczak kiedyś niemal każdy wieczór spędzał w teatrze. Mówi o sobie, że jako student był teatromanem i oglądał wszystkie sztuki. Teraz częściej niż na widowni w teatrze spotkać go można w kinie... Najchętniej jednak spędza wieczory na oglądaniu seriali.

- Lubię amerykańskie seriale, bo są ciekawe i świetnie zrobione. Chciałbym, żeby taki poziom do nas zawitał. Oprócz "House of Cards", który jest moim ulubionym serialem, oglądam "Detektywa" i "Homeland" - mówi.

Michał zawsze ogląda też produkcje, w jakich zagrał. "Prawo Agaty" ocenia - jako widz - bardzo wysoko. Cieszy się, że mógł zagrać w serialu, który jest po prostu dobry!

- Oglądam swój serial, uważam to za część mojej pracy - twierdzi i żartuje, że orientuje się także, co się dzieje u konkurencji.

Michała Mikołajczaka zobaczymy jesienią w jednym z odcinków "Komisarza Aleksa". Rola Patryka Bieleckiego -  miernego aktora z prowincjonalnego teatru pragnącego za wszelką cenę odzyskać uczucie byłej ukochanej - to piąte serialowe wcielenie w jego aktorskim dorobku.

Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: Michał Mikołajczak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje