Reklama

Komisarz Alex

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1585
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Komisarz Alex": Mężczyzna w peruce zastąpił... Magdalenę Popławską!

Mężczyzna w blond peruce wykonujący niebezpieczne ewolucje na dachu wieżowca z daleka do złudzenia przypomina Magdalenę Popławską grającą Martynę w 10. odcinku 4. serii "Komisarza Aleksa". To on - Jarosław Olszewski - zastępuje aktorkę w scenach wymagających umiejętności kaskaderskich. Dzięki jego sprawności może powstać jedna z najbardziej emocjonujących scen uwielbianego przez widzów Jedynki serialu...


ReklamaMagdalena Popławska gra w 10. odcinku 4. serii "Komisarza Aleksa" nauczycielkę języka polskiego wplątaną w romans z... uczniem. Kiedy jej związek z nastolatkiem wychodzi na jaw, chce popełnić samobójstwo rzucając się z dachu wieżowca.

Reżyser odcinka, nominowany do Oscara za krótkometrażową "Męską sprawę" Sławomir Fabicki, nie ma wątpliwości, że aktorka sama nie może narażać się na niebezpieczeństwo i balansować bez zabezpieczenia na krawędzi dachu. Gdy na planie serialu dochodzi do realizacji mrożącej krew w żyłach sceny, do akcji wkroczyć musi kaskader, który zastąpi Magdalenę Popławską.

Wybór Ryszarda Janikowskiego, koordynatora scen kaskaderskich w "Komisarzu Aleksie", pada na Jarosława Olszewskiego. W odpowiedniej charakteryzacji, ubrany w identyczny jak aktorka kostium, w blond peruce na głowie Jarek z daleka do złudzenia przypomina Magdalenę. Po nakręceniu sceny z jego udziałem cała ekipa bije mu brawo. Wywiązał się ze swojego zadania znakomicie.

- Widzowie na pewno nie zauważą, że to nie ja - śmieje się Magdalena Popławska.

Jarosław Olszewski jest jednym z najlepiej znanych producentom seriali i filmów polskim kaskaderem. Ewolucje w jego wykonaniu mieliśmy okazję oglądać m.in. w serialu "Determinator" oraz w filmach "Katyń", "Milion dolarów" i "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". Jarek dbał też o zabezpieczenia wysokościowe w trakcie realizacji 1. serii "Blondynki" i pojawił się jako aktor w "Egzaminie z życia" oraz "Wymyku".

Jak wypadnie w "Zakazanym owocu" - 10. odcinku 4. serii "Komisarza Aleksa"? Przekonamy się już w sobotę, 2 listopada, o godzinie 20.20.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Komisarz Alex | Magdalena Popławska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje