Reklama

Komisarz Alex

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1732
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Komisarz Alex": Królik doświadczalny uciekający przed... psem

Nominowany do Telekamery "Tele Tygodnia" 2014 Antoni Pawlicki, czyli Michał Orlicz z "Komisarza Aleksa", twierdzi, że zanim dostał propozycję wcielenia się w opiekuna czworonożnego detektywa, zastanawiał się, dlaczego nie dostaje głównych ról w... serialach.

- Serial nie jest mniej wymagający od fabuły, bywa wyzwaniem i miałem chęć się z nim zmierzyć! Zadawałem sobie pytanie, dlaczego mnie nigdy nie wzięli do głównej roli w serialu... Że co? Że niby nie jestem w stanie tego udźwignąć? - powiedział Antoni Pawlicki w jednym z ostatnich wywiadów.

Reklama

Kiedy więc producenci "Komisarza Aleksa" zaproponowali Antoniemu, by zagrał Orlicza, zgodził się bez wahania. Nie zastanawiał się nad tym, czy widzowie, którzy pokochali poprzedniego opiekuna Aleksa - komisarza Marka Bromskiego -  zaakceptują go jako następcę Jakuba Wesołowskiego. Nie zdawał sobie też sprawy, że będzie musiał stawić czoła popularności swojego poprzednika...

- Poczułem satysfakcję, gdy okazało się, że po tej zamianie obsadowej oglądalność serialu nie spadła, a widzowie pozytywnie na mnie zareagowali - mówi.

Antoni Pawlicki doskonale pamięta swoją rozmowę z dyrektorem TVP1, który uświadomił mu, że nigdy wcześniej w historii Jedynki nie zmieniono aktora grającego główną rolę w popularnym serialu mającym wielką widownię. Serialowy Orlicz żartuje, że przez chwilę poczuł się jak... królik doświadczalny.

- Zostałem królikiem, który ucieka przed psem - żartuje w wywiadzie.

O tym, że wierni widzowie "Komisarza Aleksa" - choć nie zapomnieli o Jakubie Wesołowskim - polubili i zaakceptowali Antoniego Pawlickiego w roli opiekuna Aleksa, świadczy nominacja do Telekamery "Tele Tygodnia" 2014, którą Antoni otrzymał właśnie jako jeden z pięciu najpopularniejszych aktorów grających w serialach!

Czy uda mu się pokonać konkurentów i sięgnąć po najważniejszą polską nagrodę telewizyjną? Przekonamy się o tym podczas uroczystej gali, która odbędzie się 3 lutego 2014 roku.

Tymczasem aż do 23 stycznia głosować można w plebiscycie "Tele Tygodnia" w aż 10 kategoriach. Aby oddać swój głos na Antoniego Pawlickiego, wystarczy wysłać sms o treści TK.B4 na numer 7265.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Komisarz Alex

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje