Reklama

Komisarz Alex

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 1726
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Alex zostanie porwany!

W ostatnim odcinku pierwszej serii "Komisarza Aleksa" Marek Bromski (Jakub Wesołowski) stanie przed bardzo trudnym wyborem. Zaryzykuje swoją karierę w policji, by ratować czworonożnego przyjaciela, który znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie...Poszukiwany w całym kraju Gabriel Zadara (Przemysław Bluszcz) jest płatnym mordercą, działającym na zlecenie snajperem. Właśnie zabił właściciela jednego z łódzkich klubów nocnych. Taksówkarz, który odwozi go na lotnisko, natychmiast zawiadamia policję o tym, gdzie znajduje się przestępca. Bromski chce go aresztować, ale zabójcy udaje się uciec. W pogoń za nim rusza Alex. Obezwładnia Zadarę na płycie lotniska.

Reklama


Podczas przesłuchania Zadary na komisariacie pojawia się atrakcyjna pani mecenas Monika Rosiak (Karina Kunkiewicz), która twierdzi, że jej klient uciekał przed Bromskim, bo... boi się psów. Po opuszczeniu posterunku adwokatka udaje się do podejrzanej speluny, gdzie w zadymionym pomieszczeniu czterech mężczyzn gra w pokera. Informuje jednego z graczy, że nie będzie jej łatwo oczyścić Zadarę z zarzutów, bo zeznania komisarza Bromskiego będą dla prokuratora ważniejsze niż zeznania zatrzymanego snajpera. W głowie mężczyzny rodzi się pomysł, jak zmusić Bromskiego do milczenia. Zleca porwanie Aleksa!


Nieświadomy niebezpieczeństwa Marek wysyła Aleksa po bułki i ręczniki papierowe. Na psa czeka już pod domem komisarza porywacz - Graś (Tomasz Sobczak). Usypia Aleksa, przenosi go do swojej furgonetki i odjeżdża. Zaniepokojony przedłużającą się nieobecnością swego pupila Bromski, wychodzi, by go szukać. Na ulicy dostrzega porzuconą siatkę ze sprawunkami... Już wie, że jego przyjaciel został uprowadzony.


Kilka godzin później do Marka dzwoni porywacz. Żąda, by wypuszczono Zadarę z aresztu i grozi Bromskiemu, że jeśli zdecyduje się zeznawać przeciwko snajperowi, już nigdy nie zobaczy Aleksa. Komisarz uświadamia sobie, jak bardzo ważny jest dla niego czworonożny przyjaciel. Decyduje się nie składać zeznań obciążających Zadarę i uratować Aleksa za wszelką cenę.


Puchała (Ireneusz Czop) i Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) nie mogą uwierzyć, że ich szef i kolega uległ szantażystom. Decydują się jednak przeprowadzić nielegalne dochodzenie, by pomóc Markowi w odnalezieniu Aleksa. Ryszard i Marek jadą na poszukiwania, a Lucyna śledzi Zadarę opuszczającego areszt w towarzystwie swojej adwokatki. Jedzie za nimi aż na lotnisko, gdzie obezwładnia i aresztuje przestępcę.


Tymczasem przetrzymywanemu w uwięzi Aleksowi udaje się wydostać ze stojącej w szopie klatki i zaprzyjaźnić z kilkuletnim chłopcem bawiącym się w pobliżu gospodarstwa, za bramą którego jest więziony. To właśnie ten chłopiec powie Bromskiemu, gdzie ma szukać psa.  


Czy Marek zdąży uratować Aleksa? Czy Zadara przyzna się do zabójstw i zdradzi, na czyje zlecenie mordował ludzi? Czy wszystkich winnych spotka zasłużona kara?


"Cel: Alex", 13. odcinek serialu "Komisarz Alex", emisja w sobotę o godz. 20.20 w TVP 1.
 

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seriale | Komisarz Alex | Wesołowski Jakub

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje