Reklama

Gilmore Girls

Kochane kłopoty

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 74
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

„Kochane kłopoty”: Spotkanie po latach, czyli „Oy with the poddles already”

Kiedy w 2000 roku stacja CW wyemitowała pierwszy odcinek serialu „Kochane kłopoty” nikt nie przypuszczał, że seria o przygodach matki i córki stanie się jedną z kultowych telewizyjnych tytułów. Teraz, po 15 latach i siedmiu sezonach, nie wydaje się to wcale takie dziwne. „Gilmore Girls” zdobyły serca widzów dzięki ciepłu, humorowi, odniesieniom do kultury popularnej, świetnie prowadzonym postaciom oraz wypowiadanym z szybkością światła dialogom. Jak na serial przeznaczony dla całej rodziny „Kochane kłopoty” sprawnie poruszały kwestie rodzinne czy społeczne nigdy jednak nie zapominając naładować widza sporą dawką optymizmu.

„Kochane kłopoty” to historia Lorelai Gilmore i jej córki, Rory, które mieszkają w dziwnym, ale uroczym miasteczku Stars Hollow, pełnym kolorowych postaci. Sookie to najlepsza przyjaciółka Lorelai, zawsze służąca niekoniecznie dobrą poradą. Luke Danes, przyjaciel Lorelai, zawsze jest chętny do pomocy i potyczek słownych. Nie sposób zapomnieć o Emily i Richardzie, dziadkach Rory, którzy próbują naprawić chłodne relacje pomiędzy sobą i Lorelai.

Reklama

Wszyscy ci bohaterowie na długo zapadli w pamięć widzom. Po ośmiu latach od zakończenia serialu ku radości fanów na całym świecie większość aktorów przyjechała do Austin na ATX TV Festival, aby powspominać dawne czasy, opowiedzieć anegdoty z planu filmowego, czy zastanowić się jak potoczyłyby się losy bohaterów i definitywnie odpowiedzieć na pytanie czy zostanie nakręcony film o paniach Gilmore.

Obsada serialu opowiadała o początkach produkcji „Kochanych kłopotów”, pierwszych przesłuchaniach czy wrażeniach z castingu. Uczestnicy panelu mogli usłyszeć krótka historię o tym, jak twórca serii, Amy Sherman Palladino myślała, że Bledel po prostu jej nie znosi i jak ten fakt przekonał ją, że musi obsadzić Alexis w roli Rory.

Jak okazało się później Bledel wcale nie pałała nienawiścią do Palladino, ale w dniu castingu była przeziębiona, co w pewnym stopniu odbiło się na jej humorze. Aktorzy wspominali zmarłego w grudniu zeszłego roku Edwarda Herrmanna, który wcielał się w rolę dziadka Richarda Gilmore’a.

Tematami, już trochę lżejszymi, poruszanymi na panelu były również kwestie, które od lat nurtowały fanów. Dean? Jesse? Czy Logan? Który z trzech chłopaków Rory był tym jedynym? Czy któryś miał szanse? Jeżeli tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi (poza zapewnieniami Alexis Bledel, że Rory jest szczęśliwą singielką), to fani Lorelai i Luke’a nie muszą się martwić niedopowiedzeniami – Lauren Graham jednoznacznie twierdzi, że ulubiona para widzów nadal jest razem. Również wspólna przyszłość czeka dwie postacie drugoplanowe: Paris Geller i Doyle’a McMaster’a. Liza Weil oraz Danny Strong, czyli aktorzy wcielający się w te role, są tego pewni na sto procent.

Jedną z niespodzianek festiwalu był występ serialowego zespołu Hep Alien. Jego członkowie, podobnie jak ich telewizyjne alter ego, nadal pozostają w kontakcie i koncertują kiedy tylko się da. 

Serial otworzył drogę do kariery kilku aktorom, których obecnie możemy podziwiać na telewizyjnych ekranach. Wcielająca się w postać Lorelai Gilmore Lauren Graham przez sześć sezonów występowała w „Parenthood” (jako Sarah Braverman) a obecnie pojawia się w drugoplanowej roli w serialu stacji CBS „The Odd Couple”.

Alexis Bledel zagrała w kilku ciekawych filmach, które może nie odniosły spektakularnego sukcesu filmowego, ale warto je obejrzeć (np. „Spisek”, Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”, „Remember Sunday”). Jared Padelecki, Milo Ventimiglia oraz Matt Czuchry z powodzeniem kontynuują karierę na małym ekranie: w „Nie z tego świata” („Supernatural”) od 10. sezonów gra Padelecki (jako Sam Winchester); Milo Ventimiglia romansował z Hayden Panettiere w „Herosach”, a Matt Czuchry co niedzielę zaprasza do swojej kancelarii prawniczej (jako Cary Agos w „Żonie idealnej”).

Największy jednak sukces odniosła znana widzom z „Druhen” czy „Szpiega” Melissa McCarthy.

*Program Today Show:

*Relacja z panelu:

Kliknij aby zobaczyć pełną relację z panelu "Kochanych kłopotów"

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kochane kłopoty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje