Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10226
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wigilia w serialach

Sprawdź, jak w tym roku spędzą Wigilię rodziny Lubiczów i Boreckich z "Klanu", bohaterowie "Plebanii" oraz serialowe gwiazdy! Kto zasiądzie do świątecznego stołu, a kogo przy nim zabraknie?

"Klan": Jak zawsze rodzinnie

Reklama

W tym roku na świąteczny obiad w "Klanie" już tradycyjnie do swojego domu na Sadybie zapraszają Elżbieta i Jerzy Chojniccy. Zobaczmy, kto zasiądzie przy suto zastawionym stole i czy wszyscy goście będą szczęśliwi?

Tradycyjnie Chojnicy i Lubiczowie, a czasami też samotni ich bliscy spotykają się na Wigilii bądź świątecznym obiedzie na Sadybie. Tak było, gdy żyli seniorzy rodu i taki zwyczaj pielęgnuje do dziś Elżbieta.

Prawdziwa uczta

Obiad u Chojnickich odbędzie się w pierwszy, a zobaczymy go w drugi dzień świąt. Mieszkająca z teściami Kinga oraz jej synowie Antek i Władek pięknie przystroją choinkę. Menu przygotuje Elżbieta z pomocą swojej szalonej przyjaciółki Małgorzaty, która zaproponowała Jerzemu potajemny romans. - Mój bohater wymyśli małą intrygę - zdradza Andrzej Grabarczyk.

- W tajemnicy przed wszystkimi zaprosi Eugeniusza, męża Małgorzaty. Chojnicki uzna, że to świetna okazja, by pozostająca w separacji para w końcu się ze sobą pojednała. A on pozbyłby się w ten sposób kłopotu z natrętną Małgosią. O to, by na stole znalazły się tradycyjne dania takie jak barszcz czerwony, uszka, pierogi z kapustą i grzybami, śledź w śmietanie czy makowiec, jak zwykle zadbali rekwizytorzy serialu. Barbara Bursztynowicz przygotowywała je więc jedynie u siebie w domu.

Michał bez Zyty

Do świątecznego stołu usiądzie też Michał, syn Chojnickich. Niestety, bez żony, bo Zyta znajdzie sobie wymówkę w postaci choroby swojej mamy. Tak naprawdę jest w ciąży i na razie chce to ukryć, bo najprawdopodobniej urodzi dziecko kochanka Igora Rutki. Michał znów więc znajdzie się blisko swojej eks partnerki, z którą ma dwóch synów. Czy los ponownie ich ze sobą zetknie?

"Plebania": Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka

Proboszcz Antoni (Włodzimierz Matuszak) jest nowoczesny, ale w sprawie świąt nie akceptuje nowinek. Zresztą, co powiedziałaby na nie babcia Józia (Katarzyna Łaniewska)? Strach pomyśleć. Toteż niegdyś Tulczyn, a dziś Hrubielów to ostoja tradycji.

Opłatek i życzenia

Będzie więc łamanie się opłatkiem, świąteczne życzenia i 12 potraw na stole. Zwyczaje i zestaw dań nawiązują do tych z Krasiczyna pod Przemyślem, gdzie proboszczem jest ksiądz Stanisław Bartmiński, pierwowzór głównego bohatera i jeden z pomysłodawców serialu. Na plebanii w Hrubielowie zjawią się bliscy i współpracownicy księdza Antoniego: Krystyna (Bernadetta Machała), Iwona (Karolina Nolbrzak), Mateusz (Michał Sieczkowski). Nie zabrakło wikarych Artura (Kuba Piętowski) i Kuby (Krystian Wieczorek). Miejsce przy stole znajdzie też Anna (Krystyna Tkacz).

Jak w rodzinie

Wszyscy aktorzy "Plebanii" zgodnie przyznają, że przez wszystkie lata pracy na planie serialu święta przeżywali podwójnie .

- Staliśmy się jedną, wielką, choć serialową rodziną- mówi Bernadetta Machała. - Zasiadając przy wspólnym stole, czuliśmy magię świąt ze zdwojoną mocą.

Huczny bal

Potem bohaterowie wejdą w rok 2012. Zatańczą na sylwestrowym balu w restauracji Krystyny. Zabawa będzie huczna, z confetti, fajerwerkami, wyznaniami i życzeniami. Toasty będzie wznosił m.in. Osa (Maciej Wilewski), który przeszedł metamorfozę od gangstera do domatora. Pojawi się z żoną Joanną (Patrycja Szczepanowska). Przyjedzie też Wiki (Agnieszka Włodarczyk).

- Moja bohaterka to wolny ptak - mówi aktorka. - Ale tak się składa, że zawsze wraca. Teraz w jej życiu pojawi się miłość. Czy ten wątek zdąży się rozwinąć? Zobaczymy w styczniowych odcinkach.

Przeczytaj także - "Jak spędzają Święta serialowe gwiazdy":

Katarzyna Cichopek/"M jak miłość"

Katarzyna Zielińska/"Barwy szczęścia"

Joanna Brodzik/"Życie nad rozlewiskiem"

Anna Powierza/"Klan"

Danuta Stenka/"Szpital Alicji"

Barbara Bursztynowicz/"Klan"

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama