Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10237
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wigilia w "Klanie": Wzruszające spotkanie

Kiedy Bożenka (Agnieszka Kaczorowska) zdecydowała się na poszukiwanie swojej biologicznej matki, nie przypuszczała, że już w tym roku zasiądzie obok niej przy wigilijnym stole. Nie spodziewała się też, że podzieli się opłatkiem z rodzonym bratem...


Reklama


- Patrzę na ciebie i patrzę... i nacieszyć się nie mogę, że taką mam piękną siostrę - usłyszy Bożenka od księdza Kostka (Sławomir Doliniec), gdy razem z Grażynką (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), Miłoszem (Konrad Darocha) i rodzeństwem siedzieć będzie przy stole na plebanii w Trąbkach, gdzie - jak się okazało - mieszka jej biologiczna matka.

Zaproszenie na wigilię do Trąbek sprawi przybranej córce nieodżałowanego Ryśka Lubicza (Piotr Cyrwus) ogromną radość. Z faktu, że Bożenka odnalazła mamę, a przy okazji brata, o istnieniu którego jeszcze kilka dni wcześniej nie miała pojęcia, bardzo ucieszy się też Grażynka.

Podczas kolacji,  która przebiegać będzie w cudownej atmosferze, Bożenka i Miłosz zaproszą Rosiakową (Agata Piotrowska-Mastalerz) na swój ślub.

- Co byście powiedzieli, gdybym to ja był mistrzem ceremonii? Dacie mi tę rolę? - zapyta przyszłych nowożeńców ksiądz Kostek, na co Bożenka i Miłosz zgodzą się bez chwili wahania.

- Pewnie, jesteśmy za! - odpowiedzą zgodnie Konstantemu.

Po wigilii biologiczna mama Bożenki poprosi Grażynkę o chwilę rozmowy.

- Wiem, ile w życiu złego zrobiłam... - zacznie ze łzami w oczach.

- Ja na takie dzieci nie zasłużyłam... I sama bym ich tak nie wychowała. Za Konstantego to już Bogu dziękowałam i do Domu Dziecka pisałam... A za Bożenkę to pani powinnam! Miała szczęście, wielkie szczęście, że trafiła na pani męża i panią - usłyszy Grażynka, a słowa Rasiakowej bardzo ją poruszą.

- Dziękuję - powie tylko, starając się ukryć ogromne wzruszenie, po czym dołączy do czekających na nią przed plebanią najbliższych, z którymi pojedzie na Sadybę na wigilię do Elżbiety (Barbara Bursztynowicz) i Jerzego (Andrzej Grabarczyk).

Na podwójny (2520-2521) świąteczny odcinek "Klanu" TVP1 zaprasza 24 grudnia o godzinie 17.25.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje