Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10243
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wigilia w "Klanie": ​Paweł odwiedzi Wigę w drodze na Sadybę...

Paweł (Tomasz Stockinger) przed pójściem na rodzinną wigilię na Sadybę odwiedzi Wigę (Dorota Kamińska). Przyniesie jej w prezencie piękną bombkę, za którą spotkana po latach koleżanka ze studiów odwdzięczy mu się zaproszeniem na kolację...Reklama

- Bałam się, że nie przyjdziesz - powie Lubiczowi Wiga, gdy ten zjawi się u niej.

Paweł nie będzie ukrywał, że bardzo podoba mu się mieszkanie koleżanki, a kiedy pochwali sposób, w jaki Wiga je urządziła, usłyszy:

- Nie jest idealne. Brakuje w nim... mężczyzny.

W tym samym momencie ktoś zadzwoni do drzwi. Okaże się, że to... Alicja (Maria Winiarska) i potrzebujący natychmiastowej pomocy stomatologa docent Sarna (Ryszard Kluge). Do gabinetu Wigi skierowała ich spotkana przypadkowo na zakupach w galerii handlowej Surmaczowa (Joanna Żółkowska)...

- Dowiedzieliśmy, że dzisiaj czynne. Czy pani doktor mogłaby się zająć moim znajomym? - błagalnym tonem poprosi Wigę Alicja, nie zdając sobie sprawy, że przeszkodziła w rozmowie lekarki z Pawłem.

Alicja dopiero po chwili zauważy Lubicza. Gdy Sarna i Jagwiga przejdą do gabinetu, Paweł będzie starał się wytłumaczyć przyjaciółce żony, co robi w mieszkaniu Wigi.

- Wpadłem tylko na chwilę złożyć życzenia koleżance, którą spotkałem po latach - powie.

Ból zęba dręczący docenta Sarnę będzie wymagał kolejnych wizyt u dentysty, ale Jadwiga obieca Alicji, że zrobi wszystko, by jej znajomy nie cierpiał podczas świąt. Kiedy niespodziewani goście wreszcie zostawią Wigę i Pawła samych, dentystka zaprosi Lubicza do stołu.

- Bardzo żałuję, będę musiał już lecieć. Nie mogę się spóźnić - usłyszy, ale nie będzie nalegać, by Paweł zrezygnował z rodzinnej wigilii i został u niej.

Podejdzie do Lubicza, złoży mu życzenia świąteczne i pocałuje w oba policzki, dając mu wyraźnie do zrozumienia, że liczy na coś więcej. Przez chwilę wyda się jej, że Paweł jej ulegnie... On jednak po chwili wahania podziękuje za zaproszenie i wyjdzie.

Na podwójny (2520-2521) świąteczny odcinek "Klanu" TVP1 zaprasza 24 grudnia o godzinie 17.25.

Już jutro zdradzimy, z kim podzieli się opłatkiem Bożenka (Agnieszka Kaczorowska), zanim razem z Grażynką (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), rodzeństwem i narzeczonym usiądzie do wigilijnego stołu w domu Chojnickich na Sadybie.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje