Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 9884
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Uwięziony w domu

Czy małżeństwo Grażyny i Rysia przetrwa kryzys? On chce być żywicielem rodziny, ona drży o jego życie.

Małżeństwo Grażyny (Małgorzata Ostrowska-Królikowska) i Rysia (Piotr Cyrwus), które przetrwało niejedną trudną chwilę, już wkrótce będzie poddane kolejnym doświadczeniom. Kłopoty zaczną się banalnie.

Reklama

Rysiek, który po przeżytej chorobie, powinien uważać na zdrowie, pracuje ponad siły. Łatwo jest mówić o ostrożności, ale co robić, kiedy terminy gonią. A budowlańcy nie pracują z aptekarską wagą. Jeśli trzeba podnieść worek cementu czy wiadro z zaprawą, to się je podnosi. Przy tym Rysiek wcale nie chce, by stosowano wobec niego taryfę ulgową. I tak w jego męską ambicję godzi to, że nie może wykonywać wszystkich prac.

Jest też bardzo czuły na punkcie swojej pozycji jako głównego żywiciela rodziny. Dlatego kiedy Grażynka dostanie propozycję dodatkowego zajęcia, namówi ją, żeby zrezygnowała. Jest przecież przede wszystkim potrzebna dzieciom, które przeżywają trudny okres. Niestety, nie da się bez końca oszukiwać organizmu. Rysiek zasłabnie podczas pracy. Gdyby był całkiem zdrowy, można by to zbagatelizować, jak sam usiłuje zrobić, twierdząc, że nie ma co robić dramatu.

Ot, zwykle osłabienie na przedwiośniu. Grażynka odczyta to jednak jako niepokojący sygnał. Będzie wysyłała męża do specjalisty, by ustalić, czy to przejściowa niedyspozycja, czy też zapowiedź poważniejszych kłopotów. Zmusi męża do odpoczynku. Zażąda, by zmniejszył zakres swoich zajęć. Krótko mówiąc - teraz Rysio ma zająć się dziećmi i domem.

A co z pieniędzmi? Nie ma kłopotu, bo przyjmie propozycje dodatkowego, bardzo dobrze płatnego zajęcia. Będzie opiekować się kobietą chorą na stwardnienie rozsiane. Teraz ona będzie zarabiała na dom, a Ryszard zajmie się gotowaniem i prasowaniem. To jest rewolucja. A przy tym okazuje się, że domowe prace, chociaż nie wymagają może wielkiego wysiłku fizycznego, bardzo nużą Ryśka.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje