Klan

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 13096
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Piotr Swend: Zaraża pogodą ducha! Co słychać u aktora dziś?

Piotr Swend od lat wciela się w adoptowanego syna Grażynki i Ryśka w telenoweli "Klan". Serialowy Maciek z miejsca podbił serca widzów i nieustannie cieszy się ogromną sympatią. Przyznaje, że ma coraz większy apetyt na nowe wyzwania! Mimo choroby, wciąż spełnia marzenia. Co u niego słychać?

Przypominamy artykuł, który pierwotnie został opublikowany w 2022 roku.

Piotr Swend: Niezapomniany Maciek z "Klanu"

Piotr Swend rolę w "Klanie" otrzymał mając zaledwie 8 lat. W 1997 roku ekipa telewizyjna przeprowadzała przesłuchania w jego szkole, a on od razu zachwycił realizatora.

Elżbieta Branicka przez lata starała się, by jej syn mógł realizować swe marzenia. Kiedy zapragnął nauczyć się grać na pianinie, kupiła mu instrument. Kiedy chciał występować na scenie, zgodziła się, by brał udział w zajęciach koła teatralnego działającego w szkole, do której uczęszcza...

Reklama

Piotr Swend: Miłość czyni cuda

Dzięki bezgranicznej miłości i pomocy matki Piotr Swend osiągnął wszystkie swoje cele - gra na pianinie, maluje, występował w Teatrze 21.

Piotr Swend łączył pracę na planie filmowym, występy w teatrze oraz inne obwiązki. Nie sprawiało mu to problemów  - mówił, że może rzucić szkołę, ale nigdy nie zrezygnuje z aktorstwa. Praca na planie "Klanu" pomogła mu rozwinąć swoje pasje, dzięki występom Piotr Swend nabrał pewności siebie. Czasami podsuwał scenarzystom pomysły w kwestii rozwinięcia wątku jego serialowego bohatera.

"Podwójne życie Piotra S."

Piotr Swend doczekał się nawet filmu o... sobie. W 2013 roku w Programie 1 TVP wyemitowano dokument "Podwójne życie Piotra S." - opowieści o niepełnosprawnym umysłowo chłopcu, który został telewizyjną gwiazdą.

Piotr Swend: Co robi dziś?

Piotr Swend od 2015 roku gra również na scenie Teatru 21, który wystawia spektakle z udziałem osób niepełnosprawnych. Z roli Maćka nie zamierza jednak rezygnować - granie w "Klanie", jak i po prostu aktorstwo, sprawia mu radość.

Nie każdy wie, że Piotr Swend ma siostrę bliźniaczkę. Joanna jest młodsza o pół godziny i przyszła na świat zdrowa. Rodzeństwo jest ze sobą bardzo zżyte i łączy ich wyjątkowa więź. Serialowy Maciek spełnia się również jako wujek i cała rodzina zgodnie przyznaje, że robi to znakomicie!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Swend | Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama