Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10112
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Oto Rysiu, internetowy idol!

Umyjcie rączki, zjedzcie zupkę i poczytajcie, kto jest idolem internautów! Komu poświęcają najwięcej uwagi? Nie Britney Spears ani nawet nie Edycie Górniak czy Małgorzacie Kożuchowskiej. Największa liczba komentarzy poświęcona jest Rysiowi z "Klanu". Najczęściej powtarzające się pytanie w postach brzmi: "A co na to Rysiu?"

Internauci są bezwzględni w swoich opiniach. Skrzydeł dodaje im nie "Red bull", ale anonimowość. Często celem ataków są serialowi aktorzy. Trzeba przyznać, że komentatorzy bardzo celnie wskazują na niedostatki gry aktorskiej lub fałsz pewnych wątków czy scen. Internauci szczególną uwagę poświęcają "Klanowi", a bohaterem "specjalnej troski" jest Rysio Lubicz, w którego tak przekonująco wciela się Piotr Cyrwus. Bez względu na temat toczonej na forach dyskusji, pada obowiązkowe pytanie: "A co na to Rysiu z Klanu?"

Reklama

Taki facet to marzenie

Z internetowych postów wynika, że Rysiu jest głównym bohaterem "Klanu", a wręcz jest to serial o nim. "Klan to jest serial o tym Rysiu taksówkarzu", pisze internautka.

Inna korespondentka nie ukrywa, że emisja "Klanu" dostarczyła jej wielu emocji: "Dzisiaj oglądałam Klan, to było przeżycie, szczególnie że miałam okazję trafić na Ryśka!!! Dzisiaj był ciekawy wątek o jakimś Darku, któremu oni współczują, dodatkowo można się było przekonać, iż Rysiu jest wspaniałym kucharzem, w dzisiejszym odcinku wyręczył Grażynkę przy obiedzie... Ach, taki facet to marzenie"

Kronikarze i kibice "Klanu" dowcipkują, że najczęściej wypowiadaną przez Rysia kwestią jest: "Dzieci, myjcie rączki i jedzcie zupkę!".

Niektórzy z niekłamanym podziwem wypowiadają się o konsekwencji Ryśka, który przez tyle lat namawia dzieci do mycia rączek, choć "od tego mycia mają już zdartą skórę na rączkach".

Na temat mycia rączek przez Rysiowe dzieci powstało już parę dowcipów, jak ten: "Rysiu pojechał do szkoły po Maciusia swoją taksówką. Obaj wracają do domu. Jednak w samochodzie można wyczuć nieprzyjemną atmosferę. Nagle Rysiu hamuje, jego taxi skręca o 180 stopni, i zwraca się do syna:

- Maćku, chyba o czymś zapomniałeś?

Na to Maciek:

- Wiem tato, nie umyłem rączek.

Co ciekawe, Piotr Cyrwus twierdzi, że w serialu słynne zdanie o myciu rączek padło z jego ust zaledwie kilka razy.

Rysiek na prezydenta!

Czasem jeszcze wśród surferów znajdzie się ktoś zagubiony, kto nie pojmuje aluzji i dowcipów na ten temat, dlatego szuka pomocy u innych internautów. "Poszukuję odpowiedzi na dość nietypowe pytanie: kto to jest Rysio oraz czemu każe on myć dzieciom rączki? Proszę o odpowiedzi wyłącznie na temat Rysia oraz mycia rączek przez jego dzieci (chyba jego, bo przecież cudzym by nie kazał?)" - zwraca się z dramatycznym apelem Kob-Woj.

Dzięki temu możemy przeczytać zwięzłą, ale wyczerpującą charakterystykę naszego bohatera:

"Rysio jest z Klanu... To ten, który ma synka Maciusia, córeczki Bożenkę i Kasię oraz żonę imieniem Grażynka. Rysio ma również taryfę i wszyscy go robią w bambuko na każdym kroku. W każdym prawie odcinku dzieci Rysia myją rączki. I w dodatku jest naczelnym pantoflem w Polsce. Jak ci dziewczyna powie, że chciałaby abyś był taki jak Rysiu, to pal gumę jak najdalej. Ot, cała filozofia".

Internauci uważają, że ramy "Klanu" zbyt ograniczają ich idola. Rysia widzą w wielu rolach. Jeden z korespondentów uważa, że Ryśka powinien zakupić klub piłkarski Wisła Kraków. Rysiek na pewno byłby gwiazdą tej drużyny, a po meczach mógłby rozwozić piłkarzy do domów swoją taryfą (oszczędności!).

Rysio namiętnie jest "obsadzany" w wielu rolach nowych wersji głośnych filmów: "Rysiek kontra Predator", "Wywiad z Ryśkiem", "Rysiek Forever", "Ryyyysiek - kosmiczna nominacja", "Ryś" i inne.

Lansowane jest też hasło: "Rysiek na prezydenta!". A właściwie, dlaczego nie? Przydałby się taki, który lubi czyste rączki.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje