Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10114
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Małgorzata Ostrowska-Królikowska kończy 55 lat

Od 30 lat tworzy jeden z najbardziej zgodnych małżeństw w polskim show-biznesie. Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawłowi Królikowskiemu udało się uniknąć skandali. Wychowują wspólnie pięcioro dzieci, które śmiało idą w ich ślady. Aktorska para nie komentuje często swojego życia prywatnego. W tym roku zaskoczyli wyznaniem o poważnej chorobie Królikowskiego.


Reklama

Taka miłość w show-biznesie zdarza się bardzo rzadko. Im nie w głowie są romanse na planie, od lat idą wspólnie przez życie. Jednak Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie ukrywa, że nie zawsze jest idealnie. - W ogóle nie uznajemy cichych dni. Oczywiście się awanturujemy i kłótnie są, bo jesteśmy typem włoskiej rodziny. Ale bardzo szybko te kłótnie mijają - mówiła w rozmowie z "Faktem".

Małgorzata Ostrowska-Królikowska urodziła się 22 października 1964 roku w Opolu Lubelskim. O aktorstwie marzyła od dziecka. 

- Fascynowała mnie spikerka w telewizji, bawiłam się ze skakanką w piosenkarkę. W szkole recytowałam wiersze na akademiach - wspominała po latach.

Jako pierwsza w rodzinie związała się z aktorstwem. Nie wiedziała, czego może spodziewać się na egzaminie do szkoły teatralnej. Dostała się do wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

To właśnie tam poznała swojego późniejszego męża. On miał 21 lat, ona nie skończyła jeszcze 18. Przez kilka lat byli w jednej grupie na studiach. Dla Pawła Królikowskiego była to miłość od pierwszego wejrzenia. - Kiedy zobaczyłem Małgośkę po raz pierwszy, była wiosna, pachniały magnolie. Pomyślałem: "To na nią właśnie czekałem". I zacząłem ją podrywać - aktor dokładnie pamięta moment, w którym zobaczył swoją przyszłą żonę.

Młodziutka studentka nie myślała o poważnych związkach, uczucie do kolegi rozkwitało w niej dłużej. - Paweł ujął swoim bajerem, serdecznością i ciepłem. Potrafił wszystko zorganizować. Był bardzo energiczny. Do tego był super kumplem, fajnym przyjacielem. Jak go poznałam, w życiu bym nie pomyślała, że będzie kiedyś moim mężem. To było przeznaczenie - zdradziła w "Fakcie".

Małgorzata Ostrowska-Królikowska konsekwentnie dążyła do spełnienia swoich marzeń. Już po trzecim roku studiów dostała angaż we wrocławskim Teatrze Polskim. Studia ukończyła w 1987 roku. Rok później poślubiła Pawła Królikowskiego. Zagrała pierwsze epizody w filmach "Zero życia" oraz "Rajski ptak". Gdy okazało się, że jest w ciąży postanowiła zrobić sobie przerwę od grania.

Wyjechała wraz z mężem do Łodzi, gdzie otrzymał etat w Teatrze Studyjnym 83. To tam przyszedł na świat pierwszy syn pary, Antoni. Królikowska zajmowała się dzieckiem i nie tęskniła za pracą. W 1990 roku otrzymała propozycję zagrania głównej roli w sztuce "Historia konia" we wrocławskim teatrze. Aktorska rodzina przeniosła się więc do Wrocławia. Aktorka wróciła na deski teatrów, a jej mąż zaczął pracę w telewizji, m.in. przy produkcji programu "Truskawkowe studio".

Królikowska otrzymywała mniejsze lub większe role w filmach i serialach. W 1991 roku pojawiła się w "Rozmowach kontrolowanych" i w "In Flagranti". Później zagrała w serialu "Czterdziestolatek, 20 lat później". W 1997 roku otrzymała propozycję, która przyniosła jej popularność w całej Polsce. W kultowym już serialu "Klan" gra od ponad 20 lat. 

Aktorka podkreśla, że chociaż Grażyna Lubicz ma jej głos i ciało, to nie są takimi samymi osobami. Rolę w serialu przyjęła, bo różniła się od jej poprzednich wyzwań aktorskich. - Kiedy zaczynałam, byłam w innym miejscu. Szpilki, długie nogi - tym miałam grać. Miałam dość, chciałam czegoś innego i Grażynka mi się spodobała - wyjaśniła swoją decyzję w rozmowie z portalem "Aleteia".

Dzisiaj postać Grażynki na stałe zagościła w popkulturze, a stereotyp bohaterki - uległej, cichej pani domu - ciągnie się za aktorką do dziś.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje