Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10099
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Krzysztof Janczar świętuje 70. urodziny!

We wtorek 7 stycznia na urodzinowym torcie Krzysztofa Janczara, czyli Pawła Jankowskiego z kultowej "Wojny domowej", zapłonie 70 świeczek! W 2020 roku aktor świętować też będzie 55-lecie pracy artystycznej oraz 10. rocznicę dołączenia do obsady "Klanu", w którym wciela się w Bolka Kazunia.


W połowie lat 60. ubiegłego wieku Krzysztof Janczar (występował wtedy jako Krzysztof Musiał) był jednym z najbardziej znanych nastolatków w Polsce. Serial "Wojna domowa" Jerzego Gruzy, w którym grał Pawełka Jankowskiego, cieszył się niewyobrażalną popularnością i z 15-letniego wówczas Krzysztofa uczynił gwiazdę pierwszej wielkości.

Skazany na aktorstwo

Reklama

- Wtedy w telewizji był tylko jeden program, więc kiedy emitowano "Wojnę domową", to ulice naprawdę się wyludniały. Podobno kochało się we mnie tysiące dziewczyn, ale ja nic o tym nie wiedziałem, bo chodziłem do technikum, w którym byli sami chłopcy - wspominał po latach w wywiadzie.

Krzysztof Janczar żartuje czasem, że - jako syn wybitnego aktora, Tadeusza Janczara, czyli  niezapomnianego doktora Kazanowicza z "Domu" - był po prostu skazany na aktorstwo. Ojciec jednak nie miał wpływu na życie Krzysztofa, bo odszedł od jego mamy, inspicjentki teatralnej Elżbiety Habich, jeszcze przed jego urodzeniem. Nie uczestniczył w wychowaniu syna... Z Krzysztofem udało mu się odbudować relacje dopiero, gdy ten był nastolatkiem. Dopiero po latach wyszło na jaw, że Tadeusz Janczar przez niemal całe swe dorosłe życie cierpiał na cyklofrenię, która doprowadziła go niemal do obłędu i prób samobójczych (cztery razy próbował targnąć się na swoje życie!). W 1997 roku Tadeusz Janczar umarł w szpitalu po kilkuletniej walce z rakiem jelita grubego.


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje