Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 8882
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Wzruszające pożegnanie z Krystyną Lubicz. Już dziś dramatyczny finał 17. sezonu!

Na powrót Krystyny Lubicz z Bostonu od dawna czekała nie tylko jej rodzina, ale też miliony fanów "Klanu" uwielbiających graną przez Agnieszkę Kotulankę bohaterkę. Niestety, choć samolot, którym miała przylecieć do kraju, wyląduje dziś na warszawskim Okęciu, Krystyna nie pojawi się w hali przylotów...

- Ile to może trwać? - niecierpliwić się będzie Ola (Kaja Paschalska), gdy prawie godzinę po wylądowaniu samolotu z Krystyną na pokładzie, wciąż czekać będzie na mamę, podczas gdy inni oczekujący na swych najbliższych już dawno ich przywitają i opuszczą lotnisko.

Reklama

- To na pewno ten lot? Mamę powinni wypuścić pierwszą! - powie do towarzyszącego jej Rafała (Marcin Kwaśny).

Kiedy drzwi oddzielające halę odbioru bagażu od hali powitań znów się rozsuną, Pawełek (Julian Peciak) krzyknie z radością:

- Teraz! Teraz będzie mama!

Zamiast Krystyny w drzwiach pojawi się jednak sanitariusz, a tuż za nim zapłakana Agnieszka (Paulina Holtz). Paweł (Tomasz Stockinger) od razu zrozumie, że już nigdy nie zobaczy żony. Podejdzie do szlochającej córki, obejmie ją i ze łzami w oczach zapyta  szeptem:

- Kiedy?

- Już wylądowaliśmy, a mama... Powiedziała tylko "kocham was"... I na moich rękach... - Agnieszka nie będzie w stanie powiedzieć nic więcej.

Takiego zakończenia 17. sezonu "Klanu" nikt się nie spodziewał! Śmierć Krystyny Lubicz - najbardziej chyba lubianej bohaterki najdłużej emitowanej w TVP1 telenoweli - z pewnością pogrąży w żałobie miliony wiernych widzów serialu.

- Decyzja o zakończeniu wątku Krystyny nie przyszła nam łatwo - mówią producenci Wojciech Niżyński i Paweł Karpiński, dodając, że nie mogli już dłużej czekać na powrót na plan Agnieszki Kotulanki, której choroba od prawie roku uniemożliwiała pracę.

Agnieszkę Kotulankę po raz pierwszy zobaczyliśmy jako Krystynę Lubicz 16 czerwca 1997 roku, kiedy to Jedynka wyemitowała pilotażowy odcinek "Klanu". Nikt nie przypuszczał wtedy, że serial pobije wszelkie rekordy oglądalności i pojawiać się będzie na antenie przez kilkanaście następnych lat, a aktorka wcielająca się w Krystynę stanie się jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich gwiazd. Agnieszka Kotulanka za swą kreację została wyróżniona Telekamerą "Tele Tygodnia", a twórcy "Klanu" aż dwukrotnie odbierali tę prestiżową nagrodę.

Na ostatni przed wakacjami odcinek telenoweli, będący niespodziewanym i pełnym wzruszeń pożegnaniem z Krystyną Lubicz - Jedynka zaprasza już dziś o godzinie 17.55.

Dowiedz się więcej na temat: Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje