Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10325
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": TVP1 zaprasza jesienią na spotkania z ulubionymi bohaterami najlepszych polskich seriali

Urocza pani weterynarz z Majaków, przystojny policjant i jego czworonożny przyjaciel z Łodzi, detektyw w sutannie z Sandomierza oraz członkowie najpopularniejszego polskiego klanu z Warszawy - to oni skradną Wasze serca tej jesieni. Nowy serialowy sezon rozpocznie się w telewizyjnej Jedynce 1 września punktualnie o godzinie 17.55 od spotkania z rodziną Lubiczów...


ReklamaProgram 1 TVP stawia tej jesieni na sprawdzone formaty i uwielbianych przez widzów już od wielu lat bohaterów. Jedynka już od 1 września zaprasza na premierowe epizody "Klanu", od 4 września na kolejne przygody "Ojca Mateusza", od 7 września na nowe odcinki "Blondynki". Najdłużej - bo aż do 13 września - czekać będą na spotkania z łódzkimi policjantami i czworonożnym detektywem fani "Komisarza Aleksa".

"Klan"

W 18. sezonie "Klanu" Paweł Lubicz (Tomasz Stockinger) pogrąży się w żałobie po swojej żonie Krystynie (Agnieszka Kotulanka), jego siostra Elżbieta Chojnicka (Barbara Bursztynowicz) będzie miała kłopoty z prokuratorem, jej córka Beata (Magdalena Wójcik) i Jacek (Tomasz Bednarek) trafią przed oblicze sądu... Monika Ross-Nawrot (Izabela Trojanowska) poczuje się mało atrakcyjna i zostanie stałą klientką kliniki piękności i fanką... botoksu! Córki Pawła Lubicza, Agnieszka (Paulina Holtz) i Ola (Kaja Paschalska), też będą miały problemy - ukochany starszej z sióstr - Janusz (Michał Lesień)  - z powodu bankructwa, zdecyduje się wyjechać do Kanady, z kolei młodszej nie da spokoju były szef (Paweł Audykowski). Biologiczna matka Bożenki (Agata Piotrowska-Mastalerz) złamie obietnicę i wróci do nałogu alkoholowego, a na dodatek gdzieś zniknie. Lubiczówna (Agnieszka Kaczorowska) wraz ze swoim bratem księdzem Kostkiem (Sławomir Doliniec) ruszą na jej poszukiwania...

To zaledwie wierzchołek góry lodowej tego, co wydarzy się w "Klanie" po wakacjach. Na spotkania z Lubiczami TVP1 zaprasza codziennie od poniedziałku do czwartku o godzinie 17.55.

Po wakacjach widzowie znów będą śledzić przygody obdarzonego niezwykłą intuicją duchownego. Mateusz (Artur Żmijewski) nie będzie i tym razem osamotniony w tropieniu złoczyńców. Do jego teamu dołączy Natalia, a nawet organista, Piotr. Scenariusz 12 transzy serialu niejednokrotnie przywodzi na myśl literaturę w stylu Agathy Christie, a część z nowych historii wyreżyseruje sam Artur Żmijewski. Perypetie głównych bohaterów nadal będą śmieszyć, ale też mrozić krew. Pojawi się wiele fantastycznych postaci gościnnych, które wnoszą dodatkowy kolor do serialu.

W nowym sezonie m.in.: kameralny pensjonat, siostry z piekła rodem, skok na kasę i trup, zuchwała kradzież w kościele, morderstwo na pielgrzymce, porwanie dla okupu, ale także romantyczne chwile i uniesienia serca czy fantastyczna gra planszowa ze znajomości Sandomierza, którą wymyślił Mateusz. A do tego jeszcze rodzinne dramaty, przemoc domowa, napad na konwój bankowy, upiorne tajemnice z przeszłości, morderstwo na zlecenie, handel antykami, pościgi, targi mody ślubnej z psychofanem w tle, a nawet kradzież cennego konia.

Premierowe odcinki "Ojca Mateusza" Jedynka prezentować będzie na swej antenie w czwartki o godzinie 20.30.

"Blondynka"

Grana po raz pierwszy przez Joannę Moro bohaterka "Blondynki" - doktor Sylwia Kubus -  ma już w Majakach ugruntowaną pozycję. Nie boi się lokalnych układów, pomaga uciszać spory, staje zawsze po stronie pokrzywdzonych. Mocno angażuje się w lokalne problemy. Tylko życie osobiste funduje jej wciąż nowe zwroty akcji...

W 3. serii widzów TVP1 znów oczarują znani i lubiani bohaterowie - poznamy dalsze losy doktora Fusa (Krzysztof Gosztyła) i Jasiuni (Izabela Dąbrowska), Puli-Huli (Krzysztof Kiersznowski), Jagny (Magda Schejbal), Majki (Marta Ścisłowicz), Maneja (Tomasz Borkowski) oraz Krisa Roya (Mariusz Ostrowski), który pojawił się w 2. serii i mocno wstrząsnął życiem tytułowej bohaterki. Do grupy znanych i lubianych mieszkańców podlaskiej wsi dołączy nowa postać: Oksana (w tej roli jedna z najpopularniejszych ukraińskich aktorek Olga Sumskaja) - piękna, dojrzała, zmysłowa kobieta, która przybędzie do Majaków ze swoim... łóżkiem do masowania.

Na cotygodniowe wycieczki do malowniczych Majaków i spotkania z bohaterami "Blondynki" TVP1 zapraszać będzie telewidzów w niedzielne wieczory o godzinie 20.25.

Nowy sezon rozpocznie się od mocnego uderzenia. Policjanci z łódzkiej komendy będą musieli stawić czoła porywaczom dziecka światowej sławy divy operowej oraz przekonać ją samą, by - zamiast ulegać przestępcom - zaczęła działać przeciwko nim. Jako Rebekę Stein zobaczymy Katarzynę Skrzynecką. Grana przez nią bohaterka będzie miała wielki wpływ na Lucynę (Magdalena Walach), która dzięki Rebece zrozumie, jak wiele traci podporządkowując swe życie wyłącznie pracy. W ślicznej policjantce niespodziewanie obudzą się instynkty macierzyńskie. Niespodziewany zwrot nastąpi też w życiu Puchały (Ireneusz Czop), który zmuszony będzie na pewien czas rozstać się z ukochaną żona Klaudusią. Leon (Janusz Chabior) natomiast spotka wreszcie miłość swojego życia, a w dodatku pod wpływem nowo poznanej kobiety odkryje w sobie pewien talent, o posiadanie którego nigdy się nie podejrzewał, a który okaże się bardzo pomocny w pracy patologa.

W łódzkiej komendzie pojawi się nowa postać - młoda i energiczna policjantka Nina (Karolina Nolbrzak)...

Tej jesieni Alex, Orlicz, Lucyna, Puchała i Nina rozwiązywać będą kolejne zagadki kryminalne w soboty o godzinie 20.25.

 


 

TVP1 - serialowy rozkład jazdy na jesień 2014


poniedziałek, godz. 17.55 - "Klan" (premiera nowego sezonu 1 września)

poniedziałek, godz. 22.20 - "Kulisy II wojny światowej" - serial dokumentalny (premiera 1 września)

poniedziałek, godz. 22.20 - "Święta wojna" - serial dokumentalny (premiera w październiku po zakończeniu emisji "Kulisów II wojny światowej")

wtorek, godz. 17.55 - "Klan"

wtorek, godz. 22.10 - "Rzeka" (premiera 16 września)

wtorek, godz. 22.10 - "Pacyfik" (premiera 28 października po zakończeniu emisji "Rzeki")

środa, godz. 17.55 - "Klan"

czwartek, godz. 17.55 - "Klan"

czwartek, godz. 20.30 - "Ojciec Mateusz" (premiera nowego sezonu 4 września)

piątek, godz. 20.25 - "Boski Valentino" (premiera 5 września)

piątek, godz. 20.25 - "Generał bandytów" (premiera w październiku po zakończeniu emisji "Boskiego Valentino")

sobota, godz. 20.25 - "Komisarz Alex" (premiera nowego sezonu 13 września)

niedziela, godz. 20.25 - "Blondynka" (premiera nowego sezonu 7 września)

 

 

 

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Klan | Blondynka | Ojciec Mateusz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje