Reklama

"Klan": Szok! Domi i Stiepan szykują się do ślubu! Co na to Chojnicki?

Anna (Joanna Żółkowska) powie spotkanemu na parkingu przed Elmedem Pawłowi (Tomasz Stockinger), że do jej salonu sukien ślubnych zajrzał ostatnio Stiepan (Roman Frankl) z... narzeczoną. - Chyba się kochają, ona w każdym razie wyglądała na bardzo szczęśliwą - stwierdzi Surmaczowa. - Ma na imię Dominika - doda. Lubicz od razu się domyśli, o kogo chodzi!

W 3742. odcinku "Klanu" (emisja w TVP1 w poniedziałek 1 lutego godzinie 17.55) Lubicz dowie się, że Vujkovic (Roman Frankl) przyprowadził do salonu Surmaczowej młodziutką dziewczynę i przedstawił ją jako swoją narzeczoną.


- Bardzo ładna i bardzo młoda - powie mu Anna i zdradzi, że ukochana Stiepana ma na imię Dominika.

- Znam jedną Dominikę... Chyba wiem, o kogo chodzi - szepnie Paweł.

- Szykują się niemałe, rodzinne kłopoty - doda.

Paweł będzie niemal pewny, że Stiepan, który jeszcze niedawno był zatwardziałym singlem, zakochał się w poznanej na wigilii na Sadybie Dominice (Anna Janik).

Reklama

- Jeżeli Stiopa chce związać się z córką mojego szwagra, to... Cóż, Jurek na pewno będzie się starał nie dopuścić do tego - stwierdzi.

Lubicz postanowi od razu podzielić się tym, co usłyszał od Surmaczowej, z Elżbietą (Barbara Bursztynowicz). Zadzwoni do siostry...

Chwilę godzin później Chojnicka zapyta męża, czy wie, co słychać u Dominiki. Jerzy (Andrzej Grabarczyk) przestraszy się, że jego córce stało się coś złego.

- Obiecaj mi, że zachowasz spokój - westchnie Elżbieta, gdy poprosi, by szczerze powiedziała mu, dlaczego interesuje się Dominiką i czy to w jej sprawie dzwonił do niej Paweł.

- Chciał tylko wybadać, czy my coś wiemy. Pytał, czy to możliwe, że Dominika z tym... pisarzem... Byli w salonie pani Koziełłowej wybrać suknię ślubną - usłyszy.

Jerzy poczuje się tak, jakby właśnie dostał w twarz. Wpadnie w szał.

- Co takiego? - krzyknie.

- Dzwonię do Pawła. Niech mi da namiar na tego drania. Już ja sobie z nim pogadam - sięgnie po telefon.

Elżbieta poradzi mu, by ochłonął i, zanim zrobi aferę, porozmawiał z Dominiką.

- Tylko nie zapominaj, że jest dorosła. Nie możesz tak ingerować w jej życie. I weź tabletkę pod język, bo jeszcze mi tu dostaniesz zawału - powie Jurkowi, a ten zacznie pomstować na Stiepana i wygrażać, że dojdzie do wojny polsko-chorwackiej, bo nie ręczy za siebie i chętnie wyzwie "tego Chorwata" na ubitą ziemię.

W tym samym momencie do domu wejdzie Dominika.

- Nie zgadzam się! - Chojnicki od razu przystąpi do ataku.

- Nie pozwolę ci zmarnować młodości u boku tego starca! Może on potrzebuje pielęgniarki... ale na pewno nie żony! - wykrzyczy córce prosto w twarz.

- Skąd wiesz? - zapyta Dominika.

- Więc to jednak prawda... - szepnie Jerzy, a po chwili wymownego milczenia, zażąda od Domi, by obiecała mu, że zerwie ze Stiepanem.

Czy córka zdradzi Chojnickiemu, że nie ma zamiaru wychodzić za Vujkovica, a jedynie uczestniczy w eksperymencie mającym na celu zbadanie reakcji ludzi na związki dojrzałych mężczyzn z młodziutkimi dziewczętami?

 

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje