Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10113
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Śmierć u Lubiczów! Nie żyje siostra Dorota!

Twórcy "Klanu" zdecydowali o definitywnym zamknięciu wątku Doroty, czyli najmłodszej córki Marii (śp. Halina Dobrowolska) i Władysława Lubiczów (śp. Zygmunt Kęstowicz), która wybrała życie zakonne. Wcielająca się w tę postać aktorka Agnieszka Wosińska nie występuje w serialu już od 2010 roku, a teraz grana przez nią bohaterka zostanie uśmiercona.

Przypomnijmy, że Agnieszka Wosińska była związana z "Klanem" w latach 1997-2010. Po raz ostatni zagrała w 2002. odcinku serialu. Była siostrą Pawła (Tomasz Stockinger), Moniki (Izabela Trojanowska), Elżbiety (Barbara Bursztynowicz) i nieżyjącego już Ryszarda (Piotr Cyrwus).

Reklama

Pracowała m. in. w hospicjum w Głoskowie pod Warszawą, opiekowała się trędowatymi w Rwandzie, a ostatnio była na misji w Afryce. Już jako zakonnica zrobiła specjalizację z pediatrii.

 

Hiobowe wieści z Konga

O śmierci Doroty widzowie "Klanu" dowiedzą się w odcinku 3391. (emisja we wtorek 11 grudnia w TVP1). Hiobową wiadomość przekaże rodzinie zaprzyjaźniony z Lubiczami prywatny detektyw Bogdan (Marcin Troński).

- Dowiedziałem się, że pracowała ostatnio w szpitalu polowym  w Byalos... - poinformuje Sawicki. - To taka wieś, w której cztery lata temu doszło od masakry tamtejszej ludności przez oddziały muzułmańskie...

- Trzeba tam było jechać! - wtrąci Daniel (Marek Kossakowski).

- Pojechałem... - powie Bogdan. - Ale najpierw dowiedziałem się, że dwa miesiące temu doszło tam do walk  międzyplemiennych... I szpital zniszczono...

- A Dorota? - zapyta przerażona Monika.

- Oficjalnie jest na liście zaginionych - zrelacjonuje Bogdan.

- A nieoficjalnie?

- Nieoficjalnie policja ma swoją własną listę... I tam jest umieszczona wśród zabitych... - powie ze spuszczoną głową detektyw.

- O, Boże! - westchnie przerażona Monika.

- Czy to pewne? - zapyta przytomnie Paweł.

- Pojechałem na miejsce... Ale tam zastałem tylko zbiorową mogiłę, bez żadnych nazwisk, a w promieniu kilku kilometrów nie mieszka teraz nikt... - powie Sawicki.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje