Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10234
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Paweł ma nawrót białaczki?

Paweł (Tomasz Stockinger) poskarży się Tadeuszowi (Andrzej Strzelecki), że bardzo źle się czuje i wydaje mu się, że ma nawrót białaczki. Jeszcze tego samego dnia Lubicz spotka się ze swym hematologiem, a ten stwierdzi, że najchętniej położyłby go do szpitala i poddał kolejnej chemioterapii...

W 3308. odcinku "Klanu" (emisja w TVP1 w poniedziałek 14 maja o godzinie 18.00) Paweł bardzo źle się poczuje, ale pomyśli, że to wina przeziębienia, którego nabawił się podczas grilla u Bogdana (Marcin Troński). Wiga (Dorota Kamińska) kategorycznie zażąda od męża, by spotkał się ze swoim hematologiem.

Reklama

- Daj spokój... O tej porze? Mojego już nie ma w szpitalu, a do przypadkowego iść? Nie ma sensu... Do rana dotrwam, nie martw się - powie Lubicz.

Następnego dnia Paweł zjawi się w El-medzie i zrobi sobie badania krwi. Wyzna Kozielle, że podejrzewa, iż ma nawrót białaczki.

- Byłeś u hematologa? - zapyta go przyjaciel.

- Jeszcze nie. Właśnie po to robię badania... Umówiłem się z nim w szpitalu - usłyszy.

Kilka godzin później Lubicz i Wiga spotkają się z doktorem Chodorkiem (Dariusz Karpiński). Lekarz przebada Pawła.

- Ma pan powiększone węzły chłonne. Najchętniej położyłbym pana na oddział, ale nie mogę. Ma pan zajęte oskrzela, stan zapalny - stwierdzi.

- Zapiszę panu antybiotyk, poleży pan kilka dni w domu, a potem zobaczymy. W takim stanie, w jakim pan jest teraz, nie podam panu chemii - doda i zasugeruje Lubiczowi, by po wyleczeniu przeziębienia natychmiast zgłosił się do szpitala.

- Po kuracji zrobimy badania, może wyniki się poprawią i zastanowimy się, czy w ogóle potrzebna będzie kolejna chemia - powie Chodorek.

Lubicz poinformuje hematologa, że jego córka lada dzień wychodzi za mąż.

- Na ślub będę musiał wyjść, co by się nie działo - westchnie.

- Zostaniesz w szpitalu, jeśli będzie trzeba! - ostro zaprotestuje Wiga.

Tymczasem Koziełło wyzna Annie (Joanna Żółkowska), że bardzo martwi się o Pawła.

- Życie z niego uchodzi... Wolniutko, ale uchodzi - westchnie.

Czy Lubicz będzie w stanie pójść na ślub Oli (Kaja Paschalska) i Rafała (Marcin Kwaśny)? Czy okaże się, że rak znów zaatakował jego organizm?

Czy scenarzyści "Klanu", po ponad 20 latach obecności na ekranie, powoli przygotowują nas na pożegnanie z postacią Pawła Lubicza? Przekonamy się o tym już niedługo.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje