Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10329
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Maciek znów oświadczy się Martynce

Martynka (Natalia Antoszczak) przyjmie zaproszenie Maćka (Piotr Swend) na podwieczorek i herbatkę. Zjawi się w towarzystwie mamy (Joanna Pałucka) w mieszkaniu Grażyny (Małgorzata Ostrowska-Królikowska) i Leopolda (Grzegorz Wons), nie wiedząc, że Maciek zamierza po raz drugi poprosić ją, by została jego żoną!

W 3114. odcinku "Klanu" (emisja w TVP1 w piątek  21 kwietnia o godzinie 18.00) Maciek od rana przygotowywać się będzie na wizytę Martynki i jej mamy. Upiecze i wyłoży na talerz całą górę precli, po czym niespodziewanie poprosi Leopolda, by założył odświętne ubranie.

Reklama

- Ale Maciek... To nie jest żadna oficjalna okazja! Sam rozmawiałem z mamą Martyny, dzwoniła rano potwierdzić, czy zaproszenie jest aktualne i powiedziała, że wpadną na herbatkę - zdziwi się Kwapisz.

- Zjemy razem kolację - poinformuje męża Grażynka, ale Leopold uzna, że nie musi wkładać garnituru, bo wystarczy świeża koszula.

- Załóż! Teraz! - zażąda kategorycznie Maciek i powie, że on też ma zamiar wystąpić tego popołudnia w eleganckim stroju.

- Synku, rozumiem, że chcesz się podobać Martynie, ale to zbyt oficjalny strój - stwierdzi Grażyna, gdy Maciek zjawi się w pokoju w odświętnym garniturze.

- My wszyscy będziemy ubrani normalnie i Martyna też... Może czuć się nieswojo, kiedy ty będziesz taki odstrojony - powie i zasugeruje synowi, by ubrał jedną ze swych pięknych kolorowych koszul.

Kiedy wreszcie Martynka i jej mama zjawią się w mieszkaniu Kwapiszów, Maciek bardzo nachalnie nalegać będzie, by spróbowały jego wypieków.

- Będę miał swoją preclownię "U Macieja"! - wypali nagle.

- Będę bogaty - doda.

Matka Martyny pochwali go, że stara się usamodzielnić, ale chłopak przerwie jej.

- Będę bogaty i dostanę zgodę na ślub! - powie.

Grażyna od razu domyśli się, o co chodzi jej synowi. Szepnie mu, by się nie rozpędzał za bardzo, ale Maciek zlekceważy tę uwagę, uklęknie przed wybranką swego serca...

- Wyjdziesz za mnie? - zapyta Martynkę.

Przypomnijmy, że Maciej już raz - w czerwcu 2012 roku (w odcinku 2311.) - podarował Martynce pierścionek i oficjalnie został jej narzeczonym.

Sąd rodzinny nie wyraził jednak zgody na ich ślub, a dziewczyna zerwała zaręczyny...

Czy tym razem Maciek dopnie swego i poprowadzi Martynę do ołtarza? Zdradzamy, że matka Martynki wyzna Grażynce, że jest gotowa pomóc młodym w założeniu rodziny.

- Słyszała pani o programie "Mieszkanie na próbę"? - zapyta mamę Maćka i, nie czekając na odpowiedź, powie:

- To program, który pozwala rozwijać samodzielność u dorosłych osób z zespołem Downa. Jest kilka takich mieszkań w Warszawie...

Czy matka Martynki przekona Grażynę, by dały swoim dzieciom szansę na miłość i szczęśliwe życie we dwoje?

 

  ***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje