Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 9617
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Legenda kina w „Klanie”!

Kariera 67-letniej dziś Haliny Golanko zaczęła się jak w hollywoodzkim filmie. Niestety, zjawiskowo piękna aktorka na długie lata wycofała się z aktorstwa, by teraz dołączyć do obsady „Klanu”. Poznaj szczegóły!


Reklama

Halina Golanko pracowała jako modelka Grażyny Hase, gdy na jednym z pokazów pojawili się twórcy serialu "Kolumbowie". Zachwycili się nią i zaprosili na zdjęcia próbne, po których dostała rolę łączniczki Ałły.

Żywa pochodnia

Debiut w "Kolumbach" Janusza Morgensterna stał się jej przepustką do sławy i kariery. Płonąca w finale niczym żywa pochodnia Ałła na trwałe zapisała się w pamięci widzów. Wtedy też Halinę Golanko dostrzegli reżyserzy.

Pierwsza połowa lat 70. w polskim kinie należała do niej. Zagrała w ponad 20 obrazach. Głośna była jej rola w debiutanckim filmie Janusza Zaorskiego "Uciec jak najbliżej", w którym widzowie mogli podziwiać nie tylko jej urodę w pełnej krasie, ale i swobodne "bycie" na ekranie. W "Brylantach pani Zuzy", sensacyjnym filmie Pawła Komorowskiego, grała ponętną dziewczynę u boku Ryszarda Filipskiego.

Swoją obecność zaznaczyła również w kilku popularnych serialach. Wystąpiła jako mewka Lalka w "07 zgłoś się", a także jako Walentyna Cegielska w "Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy" oraz prostytutka Mańka w "Karierze Nikodema Dyzmy". W 1987 r. pojawiła się jako Józia w "Komediantce", po czym na całe 18 lat zniknęła z ekranów. W ostatnich latach widzowie seriali mogli zobaczyć ją m.in. w "Klubie szalonych dziewic", "Tylko miłość" czy "Miasto z morza".

Montaż i dzieci

O ile w pierwszych latach kariery aktorstwo było dla niej całym życiem (zdawała nawet do warszawskiej PWST, ale się nie dostała), o tyle z czasem nabrała dystansu do tego zawodu. Propozycje, jakie dostawała, nie były dla niej satysfakcjonujące, a poza tym przychodziły coraz rzadziej.

Uznała, że czas wycofać się z aktorstwa i zająć się czymś innym. Wyszła za mąż za reżysera Andrzeja Kotkowskiego, urodziła dwójkę dorosłych już dziś dzieci, syna Ignacego i córkę Gabrielę, poza tym zainteresowała się sztuką montażu. Montowała m. in. serial "Polskie drogi".

Wraca jako sąsiadka Oli

Choć Halina Golanko twierdziła w wywiadach, że nie chce już wracać do aktorstwa,  przyjęła zaproszenie producentów "Klanu" do udziału w najstarszym polskim serialu.  Będziemy mogli oglądać ją w sadze rodu Lubiczów od odcinka 2837. (emisja we wtorek 24 listopada o godz. 17.55 w TVP1). Zagra sąsiadkę Oli (Kaja Paschalska), która poinformuje ją, że sprzedaje swoją część bliźniaka.

Może Lubiczówna miałaby kupca? Ola od razu pomyśli o swojej siostrze (Paulina Holtz). Agnieszce spodoba się ten pomysł...

Jedno jest pewne: Halina Golanko wciąż wygląda zachwycająco. Zachowała też ten swój słynny łobuzerski uśmieszek.

 

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Halina Golanko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje