Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10224
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Joanna Żółkowska nigdy nie chciała być... żoną!

Joanna Żółkowska, czyli Anna Surmacz-Koziełło z „Klanu”, przysięgła sobie kiedyś – będąc jeszcze nastolatką – że nigdy nie wyjdzie za mąż. I słowa dotrzymała!

Joanna Żółkowska przyznaje, że nie widzi nic pożytecznego w instytucji małżeństwa. Uważa, że życie w pojedynkę lub w wolnym związku też może być dla kobiety satysfakcjonujące i wartościowe.

Reklama

- Nie jestem niczyją żoną, nigdy nią nie byłam i tak zostanie, chyba żebym upadła na głowę - powiedziała kiedyś aktorka w wywiadzie, dodając, że małżeństwo nie daje kobiecie poczucia bezpieczeństwa, a wręcz odbiera jej... niezależność.

- Własna praca, pieniądze, mieszkanie to podstawa. Jak kobieta to wszystko ma, nie ma potrzeby zawieszania się na mężczyźnie - twierdzi Joanna Żółkowska.

Serialowa Ania Surmacz-Koziełło z "Klanu" niechęć do bycia żoną "odziedziczyła" po babci i mamie, które rozwiodły się ze swoimi mężami, bo nie czuły się u ich boku szczęśliwe. Największą jednak nieufność do małżeństwa zaszczepił Joannie Żółkowskiej... ojciec! Aktorka pamięta, że był niezwykle przystojnym i pełnym tajemnic uwodzicielem, któremu żadna kobieta nie potrafiła się oprzeć.

- Zamiast zarabiać na życie, realizował swoje marzenia, żył trochę poza rzeczywistością, a ciężar utrzymania rodziny spoczywał na mamie - wspomina.

Joanna Żółkowska żartuje dziś, że nie wie, czy wytrwałaby w swoim postanowieniu, by nigdy nie wychodzić za mąż, gdyby któryś z jej partnerów poprosił ją o rękę.

- Nikt mi się nigdy nie oświadczył... Kiedyś się nawet zastanawiałam, co jest we mnie takiego, teraz tylko mnie to bawi - powiedziała niedawno w wywiadzie.

W życiu Joanny Żółkowskiej tak naprawdę liczyli się tylko dwaj mężczyźni - Witold Holtz, u boku którego spędziła 14 lat (ich córką jest Paulina Holtz, czyli Agnieszka Lubicz z "Klanu"), oraz Robert Gliński, z którym wciąż tworzy nieformalny i - to jej określenie - otwarty związek.

- Jedna rzecz jest na pewno trudniejsza, jak nie ma się ślubu - rozstanie. Nie ma wtedy znikąd pomocy. Ale z drugiej strony, jak się ma ślub, często w sądzie trzeba spędzić lata, by dostać rozwód - twierdzi Joanna Żółkowska.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Klan | Joanna Żółkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje