Klan

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 6673
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Jasiek wyruszy w podróż dookoła świata?

Znajomi z uczelni zaproponują Jaśkowi (Paweł Grządziel), by podczas wakacji wyruszył z nimi w podróż dookoła świata. Młody Rafalski, choć pomysł objechania kuli ziemskiej bardzo mu się spodoba, zdecydowanie odmówi... Dominika (Anna Janik) przekona go jednak, że nie powinien rezygnować z realizacji swoich marzeń.

W 3320. odcinku "Klanu" (emisja w TVP1 we wtorek 5 czerwca o godzinie 18.00) jedna z koleżanek Jaśka wpadnie na pomysł, by w czasie wakacji wybrać się całą paczką w podróż śladami bohatera książki Juliusza Verne'a "W 80 dni dookoła świata".

Reklama

- Ja raczej wypadam. Tylko bym wam zepsuł zabawę. Jestem po przeszczepie nerki... - wyzna młody Rafalski znajomym.

- Ludzie z przeszczepami przecież jeżdżą po świecie - usłyszy.

- Słuchajcie, ja bym chętnie, ale moja rodzinka jest mocno przewrażliwiona na tym punkcie. Pomysł jest super, ale nie będę się porywał z motyką na słońce - westchnie Jasiek.

Następnego dnia Beata (Magdalena Wójcik) i Piotr (Jacek Borkowski) poinformują syna, że zamierzają wynająć dom w Chorwacji...

- Pojedziemy całą rodziną. Popływamy, pozwiedzamy... - rozmarzą się.

- Bawcie się dobrze. Ja chciałbym w wakacje odpocząć, a z wami cały czas będę się czuł pod kontrolą. Przepraszam, ale nie, dziękuję - powie chłopak rodzicom.

Kilka godzin później Jasiek spotka się z Dominiką. Zwierzy się jej, że bardzo chciałby objechać świat z przyjaciółmi z uczelni, ale wie, że taka wyprawa jest ponad jego siły.

- Tropiki nie są dla mnie, tłumy nie są dla mnie, zakaźne choroby tym bardziej, bo nie mogę się szczepić... Cholera, właściwie to życie nie jest dla mnie! - zdenerwuje się.

- Bzdura - przerwie mu Dominika.

- Uważasz, że mógłbym spróbować? - zapyta ją młody Rafalski.

- Pewnie! No, chyba że wolisz spędzić życie jako strażnik własnej nerki. Sama bym z tobą chętnie pojechała - stwierdzi dziewczyna.

Po chwili zastanowienia Jasiek zdecyduje się spędzić wakacje na zwiedzaniu świata razem ze znajomymi z uczelni. Czy Beata i Piotr zgodzą się na to? Czy pozwolą mu na udział w wyprawie śladami Fileasa Fogga?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje