Klan
Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 13351
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Feliks namówi Daniela do popełnienia przestępstwa?

Kryminał napisany przez Daniela (Marek Kossakowski) i Feliksa (Jan Piechociński) zalegać będzie w magazynach wydawnictwa. Nowak uzna, że tylko skandal może wypromować „Nieposzlakowanego” i zaproponuje pasierbowi, by... popełnił przestępstwo. - Musisz mnie pobić – stwierdzi.

W trakcie wizyty w wydawnictwie, nakładem którego ukazał się kryminał "Nieposzlakowany", Feliks dowie się, że żaden dystrybutor nie zamówił książki, więc szanse na to, że trafi ona do księgarń, są praktycznie równe zeru.

- Tym rynkiem rządzą dystrybutorzy. Jak oni nie wierzą w sukces książki, to po prostu jej nie zamawiają - usłyszy Nowak.

Po powrocie do domu Feliks przekaże smutne wieści Danielowi.

- Musimy coś zrobić, bo inaczej ta książka się nie sprzeda - stwierdzi.

- I może tak będzie najlepiej... Ta książka jest słaba. Szczególnie po twoich poprawkach - westchnie współautor "Nieposzlakowanego", po czym wyzna ojczymowi, że nie wierzy, by na swoim kryminale zarobili więcej niż wyniosła zaliczka, którą dostali od wydawcy.

Reklama

Nowak zasugeruje Danielowi, by wywołali jakiś skandal i w ten sposób wypromowali swą powieść.

- Twoja poprzednia książka sprzedawała się świetnie, bo ukazała się w atmosferze skandalu, więc może byśmy teraz też wywołali jakiś skandalik? - zapyta.

- Może powinna cię aresztować policja... Pamiętasz, jak podejrzewaliśmy, że to ty zabiłeś tego producenta, bo identycznie było w książce? Mógłbym złożyć anonimowe doniesienie z wyssanym z palca dowodem, że jesteś winny! - powie.

Daniel spojrzy na niego z politowaniem. Stwierdzi, że to po prostu głupi pomysł.

- Daj mi spokój. Bo jak się wkurzę, mogę być podejrzany o kolejne zabójstwo - zażartuje.

- Dobre! - krzyknie Feliks.

- Chcesz, żebym cię zabił? - zdziwi się Ross.

- Tylko pobił... Ale nie tutaj... Na Targach Kryminałów. Jak się tam pobijemy, to będzie skandal i na pewno sprzedaż skoczy - stwierdzi Nowak.

Czy przekona pasierba, by ten popełnił przestępstwo i w ten sposób wypromował ich kryminał? Czy podczas targów Daniel i Feliks skoczą sobie do gardeł?

Agencja W. Impact
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy