Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 9231
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Doktor Lubicz uniewinniony!

Doktor Paweł Lubicz (Tomasz Stockinger) zostanie oczyszczony z zarzutu popełnienia błędu w sztuce lekarskiej. Sąd na podstawie opinii biegłych oceni, że chirurg nie jest winny śmierci swojej pacjentki.


Reklama


Przypomnijmy, że w finale poprzedniego sezonu z narkozy nie wybudziła się niejaka  Ewelina Kuszyńska (Monika Kuszyńska), która poddała się u doktora Lubicza operacji usunięcia nadmiaru skóry z brzucha. Niestety, reanimacja okazała się nieskuteczna i ta niespełna 37-letnia kobieta, matka trójki małych dzieci, zmarła. Jej mąż (Hubert Zduniak), który od początku miał złe przeczucia, zagroził Lubiczowi, że nie daruje mu tej śmierci, choćby nawet miał zgnić w więzieniu.

Piła przed operacją

W nowych odcinkach Kuszyński przejdzie od słów do czynów. Wniesie do sądu pozew przeciwko Lubiczowi i Elmedowi o to, że dopuścili się szeregu zaniedbań, przez co doprowadzili do nieumyślnego zagrożenia życia Eweliny Kuszyńskiej. Tyle że w 2777. odcinku "Klanu" (emisja w poniedziałek 31 sierpnia) biegli lekarze jasno określą przyczynę zgonu: obniżony poziom potasu w wyniku spożywania alkoholu tuż przed operacją. Na tej podstawie sąd uniewinni chirurga plastyka z zarzucanych mu czynów.

Prawo pięści

Kuszyński nie będzie chciał przyjąć tego wyroku do wiadomości. Jeszcze tego samego dnia zaczai się pod domem Pawła. Znienacka wymierzy mu cios w twarz, a następnie pod oko, po czym przewróci go na ziemię.

- Co mi teraz zrobisz bez adwokata, morderco? - rzuci Kuszyński, siadając na Lubiczu okrakiem. - Zabiję cię!

Lecz Paweł zacznie się bronić i nie da rywalowi szansy na kolejne uderzenie.

- To ci wskrzesi żonę? - zapyta Lubicz.

- Była moim życiem, a ty je zabrałeś! - odpowie Kuszyński.

- Nie ja! Sam ją zabiłeś! Pozwoliłeś jej pić! Piła! Piła z tobą, prawda?

Paweł dojdzie do wniosku, że ten incydent zamyka sprawę.

- Facet uznał, że wyrok sądu jest niesprawiedliwy i postanowił własnoręcznie wymierzyć mi sprawiedliwość... - wyjaśni Widze (Dorota Kamińska), która ruszy mu na ratunek i opatrzy wszystkie rany.

Dębicka dobry nastrój Lubicza weźmie za dobrą  monetę i zdobędzie się na zaproponowanie mu... małżeństwa. W dużym stopniu przyczyni się do tego zachowanie Barbary (Aldona Orman), która wciąż ostrzy sobie zęby na przystojnego doktora.

Czy Paweł zdecyduje się zalegalizować swój związek z dentystką?

Dowiedz się więcej na temat: Klan | Paweł Lubicz z 'Klanu'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje