Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10319
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Bożenka odnajdzie biologiczną matkę i... brata!

Poszukiwania biologicznej matki, którą Bożenka (Agnieszka Kaczorowska) bardzo będzie chciała zaprosić na swój ślub z Miłoszem (Konrad Darocha), zakończą się sukcesem! Dziewczyna dostanie w ośrodku adopcyjnym adres kobiety, która ją urodziła i informację, że matka zgodziła się na spotkanie z nią.

Już w 2519 odcinku "Klanu" (emisja 23 grudnia) Bożenka w towarzystwie narzeczonego Miłosza wyruszy do podwarszawskich Trąbek, gdzie - zgodnie z informacją uzyskaną w ośrodku adopcyjnym - mieszka jej biologiczna matka. Będzie jednak bardzo zdziwiona, że w Trąbkach przy ulicy Zięby 18 mieści się... kościół. 

Reklama

- Jakim cudem ona może mieszkać w kościele? - zrezygnowana powie Miłoszowi i uzna, że nastąpiła pomyłka.

W ostatniej chwili zauważy młodego księdza i postanowi upewnić się, czy rzeczywiście trafiła pod zły adres.

- Czy tu mieszka pani Rosiak? - zapyta księdza, a ten w odpowiedzi zwróci się do krzątającej się nieopodal kobiety:

- Mamo! Chodź tutaj!

W tym momencie Bożenka zrozumie, że stoi twarzą twarz z własnym... bratem, o którego istnieniu nie miała pojęcia. Wyjdzie na jaw, że ksiądz Kostek (Sławomir Doliniec) także był w dzieciństwie oddany przez Rosiakową (Agata Piotrowska-Mastalerz) do adopcji i wychowywał się w domu dziecka w Katowicach.

Odnalazł matkę dopiero niedawno, przypadkiem, będąc z posługą kapłańską w noclegowni dla bezdomnych. Ciężko chora kobieta, do której został wezwany, wyznała mu podczas spowiedzi, że w przeszłości zostawiła wszystkie swoje dzieci.

- Od słowa do słowa, okazało się, że Kostek może być jej synem. I to się potwierdziło! - Bożenka relacjonować będzie później przebieg swej rozmowy z odnalezionym bratem Grażynce (Małgorzata Ostrowska-Królikowska).

Podczas pierwszego spotkania z Kostkiem Bożenka dowie się, że brat od pół roku - czyli od chwili, gdy Rosiakowa powiedziała mu, że ma młodszą siostrę - chciał ją odnaleźć. Z rozpoczęciem poszukiwań czekał jednak do chwili, gdy ich matka wyzdrowieje. Niedawno odebrał ją ze szpitala i zabrał ze sobą na plebanię. Przypadek sprawił, że to Bożenka dotarła do nich jako pierwsza.

Zapraszając mamę i brata na swój ślub, Bożenka z radością przystanie na propozycję Kostka, by to właśnie on pobłogosławił przed ołtarzem jej związek z Miłoszem...

Kostka - odnalezionego niespodziewanie brata Bożenki - poznamy już 23 grudnia, kiedy to TVP1 rozpocznie emisję 2519. odcinka "Klanu".

 

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje