Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10234
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Klan": Anna Powierza zadebiutuje na teatralnej scenie!

Choć Anna Powierza, czyli Czesia Kurzawska z "Klanu", jest aktorką już od 25 lat, nie miała dotąd okazji sprawdzić się na profesjonalnej scenie. Jej marzenie, by zagrać w teatrze, w końcu jednak - i to jeszcze w styczniu - spełni się!

Anna Powierza po raz pierwszy stanęła przed kamerą w 1992 roku. Zagrała wtedy - a miała zaledwie 14 lat - w spektaklu telewizyjnym "Serce", a aktorstwo spodobało się jej tak bardzo, że postanowiła związać się z tym zawodem na zawsze. Zanim TVP wyemitowała "Serce", Ania miała już na koncie role w filmie i serialu "Panna z mokrą głową" oraz udział w 19-odcinkowej "Spółce rodzinnej".

Reklama

Dziś może się poszczycić kreacjami w produkcjach najwybitniejszych polskich reżyserów - zagrała m.in. w w filmach Andrzeja Wajdy (Ewa w "Pannie Nikt"), Janusza Majewskiego (Oleńka w "Złocie dezerterów") i Marka Koterskiego (Ania w "Nic śmiesznego", córka Gosi w "Ajlawju" i uczennica Adasia w "Dniu świra"). Największą popularność i uwielbienie widzów zdobyła dzięki Czesi Kurzawskiej z "Klanu", w którą wciela się już od kilkunastu lat.

Anna Powierza nigdy nie zdecydowała się na studiowanie aktorstwa (jest absolwentką wydziału filozofii i historii sztuki Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie) i pewnie dlatego, że nie ma dyplomu ukończenie szkoły teatralnej, nie dostawała propozycji zagrania na profesjonalnej scenie. O tym, by wystąpić w teatrze, marzyła jednak od dawna. Kilka dni temu zamieściła na swej tablicy na Facebooku informację, że właśnie przygotowuje się do debiutu scenicznego...

- Już za dwa tygodnie spełni się moje wielkie marzenie! Zadebiutuję na scenie teatru! - napisała.

Szansę wystąpienia przed żywą publicznością Ania dostała od Emiliana Kamińskiego - dyrektora stołecznego Teatru Kamienica. Już 20 stycznia gwiazda "Klanu" po raz pierwszy zagra w farsie "SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw" opowiadającej o wizycie bardzo ważnego gościa w zakopiańskim hotelu i kłopotach, jakie z owej wizyty wynikły.

Reżyser sztuki, Emilian Kamiński, jest pełen uznania dla aktorskich umiejętności Anny Powierzy i zapowiada, że jego współpraca z nią na pewno nie zakończy się na jednej premierze. Dodajmy, że w "SPA" obok Ani na scenie zobaczyć będzie można Paulinę Holtz, Joannę Opozdę, Piotra Skargę, Arkadiusza Janiczka, Piotra Ligienzę i Jacka Rozenka.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z prób przed premierą farsy, w której Anna Powierza 20 stycznia zadebiutuje na teatralnej scenie.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje