Klan

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 13180
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Joanna Kurowska pęka z dumy. Jej córka dostała się do łódzkiej filmówki!

Joanna Kurowska, czyli Lutosława Bąk z "Klanu" i Grażyna Małecka z "O mnie się nie martw", ma wielki powód do radości. Jej córka - 19-letnia Zofia Świątkiewicz - właśnie dostała się na wymarzone studia, pokonując w walce o indeks łódzkiej filmówki ponad tysiąc konkurentek i konkurentów. - Jestem dumna - napisała aktorka w mediach społecznościowych.

Jeszcze dwa miesiące temu Joanna Kurowska drżała o przyszłość swej jedynej córki. Aktorka nie była pewna, jak Zosia poradzi sobie z egzaminami na wymarzoną uczelnię, które w tym roku z powodu pandemii odbywały się... zdalnie. Dziś gwiazda niezapomnianych "Bulionerów" nie ma już powodu do niepokoju, bo Zofia Świątkiewicz zdobyła upragniony indeks.

"Moja córka Zosia dostała się (...) do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Do tej samej, którą ukończyłam ja sama. Jestem dumna" - napisała Joanna Kurowska na Facebooku.

Reklama

Odtwórczyni roli Lutosławy Bąk w "Klanie" nie kryje, że Zosia już dawno postanowiła, iż pójdzie w jej ślady i zostanie aktorką. Dziewczyna ma już nawet za sobą debiut przed kamerą - w 2019 roku wcieliła się w Sandrę w jednym z odcinków 11. sezonu "O mnie się nie martw". To, że ma talent, nie ulega wątpliwości, skoro pokonała ponad tysiąc swych rówieśniczek i rówieśników ubiegających się - jak ona - o miejsce na liście przyjętych na wydział aktorski łódzkiej filmówki.

"Startowało 1380 kandydatów, przyjęto 22" - zdradziła Joanna Kurowska w mediach społecznościowych, po czym publicznie udzieliła córce bardzo ważnej rady...

"Kochana Zosiu, przed Tobą droga. Jak ją przejdziesz zależy tylko od Ciebie. Ale to Twoja droga. Jedynym drogowskazem jaki mogę Ci dać to ten, abyś była zawsze lojalna... wobec siebie. Pozostań sobą... bo to jest w końcu wszystko" - zwróciła się do swego jedynego dziecka.

Wśród osób, które pogratulowały Joannie Kurowskiej zdobycia przez jej piękną i zdolną córkę indeksu znaleźli się m.in. Jadwiga Barańska i Jerzy Antczak (twórcy legendarnych "Nocy i dni"), reżyserka Joanna Kos-Krauze oraz aktorki Małgorzata Sadowska, Anna Korcz i Olga Bończyk.

Specjalne życzenia złożył przyszłej aktorce Marcin Troński, czyli  niezapomniany prywatny detektyw Bogdan Sawicki z "Klanu".

Poradził Zofii Świątkiewicz, by... wymuszała na swoich nauczycielach, żeby opowiadali jej o morale zawodu aktora, jego etyce i etosie.

"Gardź celebryctwem, wręcz unikaj tego rodzaju popularności" - napisał, a jako wzór wskazał Zosi... Joannę Kurowską.


Agencja W. Impact
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy