Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10318
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jak wyrosły dziecięce gwiazdy "Klanu"?

W 18. sezonie sagi rodu Lubiczów twórcy w większym niż wcześniej stopniu stawiają na wątki młodzieżowe. - To idzie młodość! - mówi producent Paweł Karpiński. A my przyglądamy się, jak nam wyrosły dziecięce gwiazdy "Klanu“!

Paweł Grządziel (Jasiek Rafalski)

Będący obecnie w klasie maturalnej Paweł Grządziel ma 11-letnie doświadczenie aktorskie, które zdobył jako syn Beaty (Magda Wójcik) i Piotra (Jacek Borkowski) w sadze rodu Lubiczów. W przyszłym roku zamierza zdawać do Akademii Teatralnej w Warszawie. Już w wakacje z pomocą swojego kolegi z planu Jacka Borkowskiego wybrał teksty Norwida i Tuwima na egzamin wstępny. Powiada, że nie chce się rozdrabniać, więc na razie nie szykuje sobie planu B.

Reklama

Choć zna blaski i cienie zawodu aktora, pragnie zdobyć profesjonalne szlify.

- Rodzice ani mnie nie zachęcają ani nie zniechęcają do aktorstwa - mówi. - Ale nie kryją, że może być ciężko. Nie jest łatwo się przebić i utrzymać w tym zawodzie. Z drugiej strony - nie należy się poddawać. Dlatego wszystkie swoje wysiłki koncentruję teraz na przygotowaniach do egzaminów do szkoły teatralnej.

Anna Matysiak (Ramona)

Jej bohaterka jest dziewczyną Jaśka starszą od niego o cztery lata. W rzeczywistości ma 7 lat więcej niż Paweł Grządziel. Właśnie kończy aktorstwo w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Pracę magisterską pisze o metodzie Meisnera w dochodzeniu do autentyczności. Interesuje ją także teatr tańca (sama skończyła szkołę baletową).

W jej dorobku - poza “Klanem" - są m. in. “Komisarz Alex", “Prawo Agaty", “Hotel 52", “Lekarze", “Przepis na życie".

 

Suzanna von Nathusius (Małgosia Borecka)

14-letnia aktorka, która gra w “Klanie od 831. odcinka,  ma arystokratyczne korzenie (stąd przedimek “von" przed nazwiskiem o niemieckim rodowodzie). Jej siostry - Lisa i Michelle - również grywają w serialach.

Julia Królikowska (Kasia)

15-letnia córka aktorskiej pary - Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego - trafiła na plan “Klanu" jako niemowlę. Choć aktorstwo wyssała z mlekiem matki, jeszcze nie zdecydowała, czy pójdzie w ślady swoich rodziców.

Katarzyna Jaworska (Pola)

Wcielanie się w postać Poli to jedno z wielu zajęć uzdolnionej nastolatki.  Jeszcze nie wie, czy chce w przyszłości zostać aktorką. Podkreśla, że praca na planie uczy gry zespołowej, mobilizacji i cierpliwości. Pasjonuje się fotografią oraz sportem, w tym futbolem amerykańskim.

Jan Oskroba i Filip Turkiewicz (Bliźniaki Władek i Antek)

Choć nie są ze sobą w żaden sposób spokrewnieni, grają bliźniaków Władka i Antka Chojnickich, synów Kingi (Katarzyna Tlałka) i Michała (Daniel Zawadzki). Jan Oskroba pracuje na planie "Klanu“ od 2012 roku, a Filip Turkiewicz o rok dłużej. Obaj mają swoje dokonania także poza sagą rodu Lubiczów. Janek m. in. w "Czasie honoru“, "Instynkcie“, "Plebanii“, "Na Wspólnej“, "To nie koniec świata“, a Filip w "Ojcu Mateuszu“ i "Komisarzu Aleksie“.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje