Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 8768
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Herbuś u hollywoodzkiego mistrza

- Postać, którą gram w 'Klanie', nie wymaga stałego pobytu w kraju - mówi Edyta Herbuś, która kształci się u hollywoodziego mistrza.

Super TV: Niedawno dołączyła Pani do obsady telenoweli "Klan". Twórcy najdłuższego w Polsce serialu zapewne przyjęli panią ciepło i serdecznie. Jak czuje się pani na planie?

Reklama

Edyta Herbuś: - Dziękuję, dobrze. Na planie panuje sprzyjająca atmosfera. Jednak dla mnie to nie jest miejsce spotkań towarzyskich, tylko pracy. Gdy tu przychodzę, staram się być jak najbardziej profesjonalna w tym, co robię. Sceny taneczne, w których występuję, wymagają ode mnie maksymalnego skupienia. Tańczę i gram jednocześnie.

Rola Marty pozwala pani łączyć dwie pasje - taniec i aktorstwo.

- To jeden z powodów, dla którego przyjęłam tę rolę.

Dlaczego jeszcze?

- Postać instruktorki tańca wydała mi się bliska i ciekawa. Co więcej, bohaterka, którą gram w 'Klanie', nie wymaga stałego pobytu w kraju. Obecnie dużo podróżuję, biorąc udział w warsztatach aktorskich w różnych częściach świata. Cieszę się, że mogę się kształcić za granicą i jednocześnie grać w polskim serialu.

Inwestuje pani w zagraniczne kursy aktorskie, m.in. w Londynie i Rzymie, a także w odbywające się w Los Angeles warsztaty z Bernardem Hillerem - hollywoodzkim nauczycielem, u którego kształcili się m.in. Cameron Diaz i Chace Crawford. Co chce pani osiągnąć?

- Chcę ciągle się rozwijać i być lepszą aktorką. Mam nadzieję, że następstwem moich starań będą coraz bardziej wymagające i ciekawsze role.

Myśli pani o międzynarodowej karierze aktorskiej?

- Czuję się obywatelką świata i jestem otwarta na niespodzianki od losu (uśmiech). Ale wiem, że sukces to nie przypadek. Trzeba na niego zapracować.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ile wysiłku trzeba włożyć w to, żeby dobrze tańczyć. Od najmłodszych lat taniec kosztował panią wiele wyrzeczeń. Już jako popularna osoba mówiła pani, że przede wszystkim czuje się tancerką. Czy to się zmieniło?

- Moje życie to droga. Gdy zrealizuję jakiś cel, myślę o kolejnym. Nie planuję skrupulatnie swojej przyszłości. Pozwalam sobie na to, żeby życie pozytywnie mnie zaskakiwało. Kocham taniec i on zawsze będzie dla mnie ważny. Ale jestem otwarta na kolejne doświadczenia i propozycje. Aktorstwo to zawód magiczny, który nigdy się nie kończy. Po każdej roli może przyjść zupełnie nowa, która wymaga sięgania po inne emocje, doświadczenia.

Kiedy marzenia nie mają granic - wszystko jest możliwe.

- Zgadzam się. Proszę tylko trzymać za mnie kciuki!

Z Edytą Herbuś rozmawiała Aleksandra Lipiec.

Dowiedz się więcej na temat: Edyta Herbuś | Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje