Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 9673
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy przeciwko rakowi trzustki

13 listopada po raz pierwszy obchodzony był Światowy Dzień Chorych na Raka Trzustki. Jest to inicjatywa realizowana przez międzynarodową grupę organizacji pacjentów wspierających osoby chore na raka trzustki oraz ich rodziny.


Reklama

W Polsce, swoją pomoc i wsparcie dla chorych zaoferowały też gwiazdy. W specjalnie przygotowanych koszulkach promujących walkę z tym podstępnym rakiem wystąpiły m.in. aktorki Agata Nizińska, czyli Marina z "Wszystko przed nami" Olga Borys, czyli Beata z "Galerii, Agnieszka Kaczorowska, czyli Bożenka z "Klanu" oraz prezenterzy pogody Dorota Gardias i Bartek Jędrzejak.

Gwiazdy zgodnie przyznają, że stan świadomości i wiedzy na temat nowotworu trzustki jest zdecydowanie za mały, a działania edukacyjne w tej kwestii są wręcz konieczne.

Mało kto wie, że średnia długość życia po rozpoznaniu przerzutowego lub zaawansowanego raka trzustki wynosi zaledwie sześć miesięcy. Statystyki pokazują, że około 15-20% pacjentów z tym nowotworem kwalifikuje się do leczenia operacyjnego, ale jedynie 20% z nich przeżywa 5 lat od momentu rozpoznania choroby.

13 listopada to apel do społeczeństwa o solidarność z chorymi na raka trzustki i ich rodzinami, oraz próba zwrócenia uwagi Polaków na ten poważny problem.

Na raka trzustki 5 października zmarła aktorka Anna Przybylska.

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Klan | Agnieszka Kaczorowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje