Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10329
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Elon Musk nie jest jedyny. Dziwaczne imiona swoim dzieciom nadało wiele gwiazd

X A A-12. To nie jest równanie matematyczne ani symbol izotopu jakiegoś pierwiastka. To imię, jakie swojemu narodzonemu 4 maja synowi nadał miliarder Elon Musk. Właściciel firmy SpaceX wpisał się tym samym w panującą w show-biznesie modę na to, by dzieci nazywać najoryginalniej jak tylko można. Przypominamy najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd.

Elon Musk i jego partnerka, piosenkarka Grimes, zostali rodzicami 4 maja. Gdy w mediach pojawiła się informacja na temat imienia, które nadano chłopcu - X A A-12, mało kto potrafił ukryć zaskoczenie. Natychmiast pojawiło się wiele spekulacji, co to imie oznacza. W końcu matka dziecka wyjaśniła, jaki był zamysł: X oznacza niewiadomą, A to miłość albo sztuczna inteligencja, natomiast A-12 to nazwa samolotu. 

Reklama

To wyjaśnienie nie zmienia faktu, że syn Grimes i Muska ma zdecydowanie najdziwniejsze imię wśród dzieci celebrytów. A konkurencja jest tu naprawdę duża. Przedziwną konstelację tworzą imiona, które wybrali dla swoich pociech Kim Kardashian i Kanye West. Gwiazdorska para ma córki North i Chicago oraz synów Sainta i Psalma. 

Najwyraźniej pomysłowi rodzice bazowali na skojarzeniach geograficznych i religijnych. Warto wiedzieć, że Chicago to miasto, gdzie wychował się Kanye. Modelka i muzyk najwyraźniej nie przejęli się też tym, że imię starszej córki w zestawieniu z nazwiskiem tworzy zabawną mieszankę. North West to w dosłownym tłumaczeniu Północ Zachód. Oby dziewczynka nie miała problemu z wybraniem w życiu właściwego kierunku.

W rywalizacji o najoryginalniejsze imiona, rodzinie Kardashian-West depcze po piętach Beyonce i Jay-Z. Swoją pierworodną córkę nazwali Blue Ivy (Niebieski Bluszcz). Słowo "blue" wielokrotnie pojawia się w powieści Rebeki Solnit "A Field Guide to Getting Lost", którą uwielbia Beyonce. Z kolei Ivy odnosi się do rzymskiej czwórki, a to ulubiona cyfra zarówno wokalistki, jak i jej męża. Gdy w 2017 r. powitali na świecie bliźnięta - syna i córkę, nazwali je Rumi i Sir. Rumi pochodzi od imienia perskiego poety, a Sir odnosi się do tego, że chłopiec podobno od początku miał maniery dżentelmena.

swiatseriali/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje