Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 8852
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Dorzuciła flaszkę, kupiła konia

Pasją Ani Powierzy, znanej m.in. z roli Czesi w serialu "Klan", jest jeździectwo. "To ten rodzaj pasji, z którą przychodzi się na świat i umiera. Nie da się jej niczym zastąpić" - mówi młoda aktorka.

Ania od zawsze chciała mieć własnego konia. By mama zgodziła się zapisać ją na kurs jeździecki - a miała wtedy dwanaście lat - Ania musiała przynieść świadectwo z czerwonym paskiem.

Reklama

Aktorka kocha zwierzęta i zdarzyło się, że w ostatniej chwili uratowała konia, który miał być sprzedany do rzeźni.

"Właściciel Emila, prowadząc przez lata stajnię w Bieszczadach, pewnego dnia znudził się swoimi końmi i postanowił oddać je na rzeź" - mówi. "Ponieważ często jeździłam w tamte rejony na wakacje, znałam Emila. Wiedziałam, że jest młody, zdrowy i zasługuje na lepszy los. Odkupiłam go za cenę mięsa, przebijając czekającego już handlarza o dorzuconą flaszkę".

Powierza marzy od lat o roli amazonki.

"W literaturze nie ma zbyt dużo dzieł, w których kobiety przez większość czasu siedziałyby w siodle. (...) Niepokonany Seabiscuit spełniałby moje wymagania. Na nieszczęście, głównego bohatera uczynili mężczyzną" - mówi Ania.

Aktorka przyznała, że na razie zaniedbuję granie w filmach i teatrze, ale za to przygotowuję drugą powieść. Przypomnijmy, że w 2008 roku Ania napisała książkę "Jak zostać sławną".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje